Ledový švédský IceHotel má i obřadní síň pro svatby

Letošní rok nebyl výjimkou – i letos si návštěvníci švédské Kiruny mohli vychutnat jedinečný zážitek, pobyt v IceHotelu. Dvanáct umělecky ztvárněných pokojů a šest apartmánů ale není zdaleka vše, co tento ledový skvost nabízí.

Na dosah polárního kruhu

Když se ubytujete v IceHotelu, budete to mít jen asi 200 kilometrů k polárnímu kruhu. Hotel se nachází nedaleko švédské Kiruny, v malé vísce Jukkasjärvi. Každý rok, už po jednatřicáté, se zde opakuje skutečně zvláštní podívaná. V létě byste nepoznali, že se zde dělo něco výjimečného. V zimě však budete žasnout.

Ze sněhu a ledu

IceHotel se každou zimu staví ze sněhu a ledu. Každý rok se tak musí sestavit všechny komponenty, aby vzniknul nádherný hotel. Kromě „běžných“ místností se umělci z celého světa starají o to, aby byly vytvořeny i zvláštní umělecké pokoje.

Zkuste to i vy, zcela zdarma

Letos se kvůli celosvětové situaci rozhodli majitelé nevytvořit tolik pokojů, jako v letech minulých. Nabídli však lákadlo pro všechny, kdo se letos k polárnímu kruhu nevydají. Pomocí rozšířené reality se mohou do hotelu vydat návštěvníci z celého světa, a to zcela bezplatně.

Obřadní síň z ledu

IceHotel letos nabízí na dvanáct pokojů. Některý z nich je ve stylu stromových kořenů, jiný znázorňuje louku. Jelikož si lidé žádali speciální prostory pro svůj velký den, majitelé letos z ledu vytvořili i obřadní síň. Konaly se zde nejen svatby, ale také významné oslavy.

IceHotel se každý rok tvoří znovu.

Zdroj: www.nordicvisitor.com. Náhledový obrázek: Gettyimages