Nemáte ani tušení, co všechno může zdřímnutí udělat s vaším tělem. Je toho dost a budete rádi

Zdřímněte si během dne. Ukázalo se, že pravidelné “dřímání” je vlastně jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své tělo a mysl. Stačí na pár minut zavřít oči a ztracená energie je zpět.

Na co vše má zdřímnutí pozitivní vliv

Zlepšuje kognitivní funkce

Všichni víme, že když nemáme dostatek spánku přes noc, jsme další den vyčerpaní. Spánek ovlivňuje fungování našeho mozku.

Krátký spánek přes den (přibližně 60 minut) nám dokáže zlepšit naši duševní výkonnost na dalších 24 hodin, informuje portál thelist.com.

Zlepšuje zdraví srdce

Studie z Harvardu ukázala, že lidé, kteří si pravidelně přes den pospí, mají méně zdravotních problémů se srdcem. Nedostatek spánku může pro srdce znamenat hotovou katastrofu.

Snižuje stres a úzkost

Únava jde ruku v ruce se stresem, ze kterého jste dříve či později unavení ještě více. Dřímání může být v tomto případě opravdu uklidňující.

Studie z roku 2012 ukázala, že pokud si přes den nepospíte, vylučují se do vašeho těla hormony, které vyvolávají stres a jsou pro vaše tělo škodlivé.

Souboj chutí

Když jste unavení a toužíte po energii, hledáte něco, co by vám ji dodalo. Je jasné, že sáhnete po jídle a dává to smysl. Také se ale může stát, že jíte více nezdravého jídla, které obsahuje hodně cukru, a to může vést k několika problémům.

Krátký spánek by se mohl stát alternativou k sušence, kterou si odpoledne dopřejete. Zvýší vám energii a vy nebudete přemýšlet o jídle. Stačí 10 až 15 minut a touha po sladkosti je pryč.

Zlepšuje fyzickou výkonnost

Na první pohled je dřímání opakem cvičení. Ve skutečnosti studie prokázaly, že sportovci, kteří si občas přes den pospí, mají větší výkon na hřišti a lepší a rychlejší reakce.

Chcete-li aby váš krátký spánek byl efektivní a kvalitní, určitě si nezapomeňte nastavit přesný čas. Někomu stačí 5 minut, někomu 45.

Nejlepší je odpočívat odpoledne, protože je to akorát polovina z vašeho dne. Ciťte se vždy pohodlně. Lehněte si na pohovku nebo postel, přikryjte se dekou a dbejte na to, aby v místnosti nebyla příliš velká tma, informuje portál littlethings.com.

Před krátkým spánkem byste měli vypít svou odpolední kávu. Po probuzení začne působit kofein a vy budete připraveni na nový start.

Na krátkém spánku není nic špatného a určitě to z vás nedělá lenivce. Pokud jste vystresovaní, zkuste si na 10 minut odpočinout a vaše baterie se dobijí, zrelaxujete a bude mnohem snazší pokračovat ve zahájeném dny.

Zdroj: littlethings.com, thelist.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Engin_Akyurt