Masožravá bakterie Vibrio zabila již 11 lidí. Země varuje své obyvatele

Floridu nedávno zasáhl hurikán Ian, který ve státě způsobil rozsáhlé škody. Tamní úřady však prozatím varují před masožravou bakterií. Bakterie se vyskytuje především v teplé brakické vodě (směs sladké a slané vody) a může být smrtelně nebezpečná. TASR převzala zprávu z deníku The Guardian a BBC.

Úřady v Lee County na Floridě varovaly, že nebezpečnou bakterií Vibrio vulnificus, která se živí masožravostí, se nakazilo 29 lidí, přičemž čtyři lidé nemoci podlehli. Na celé Floridě si tato bakterie vyžádala celkem 11 obětí.

Vibrio vulnificus se může do těla dostat přímým kontaktem s infikovanou vodou, například přes otevřené rány. Způsobuje poškození kůže, vředy a může být i smrtelná, připomíná floridské ministerstvo zdravotnictví.

Úřady v Lee County před časem varovaly obyvatele, kteří mají otevřené rány, aby byli opatrní a při kontaktu s povodňovou slanou vodou postižené místo dezinfikovali a sledovali příznaky nákazy nebezpečnou bakterií.

Počet obětí hurikánu Ian na Floridě údajně dosáhl téměř 100. Podle televize CBS bylo v tomto státě na jihu USA 99 mrtvých. V Severní Karolíně byla potvrzena další čtyři úmrtí. Floridské úřady hlásí nejméně 68 mrtvých. Počty se liší, protože místní úřady mohou hlásit další úmrtí v souvislosti s bouří, ale soudní lékař připsal úmrtí hurikánu až po provedení pitvy, uvedla televize BBC. Nejvíce mrtvých, přesně 54, je hlášeno z okresu Lee, který Ian zasáhl hurikán čtvrté kategorie.

zdroj: BBC, CBS, Titulní obrázek: pixabay.com/nadya_il