Veterinář prozradil, kterých pět plemen psů by si nikdy nevybral: Jasné důvody

Britský veterinář Ben Simpson-Vernon zveřejnil na TikToku příspěvek, který rychle nasbíral více než 6,7 milionu zhlédnutí. V něm představuje kontroverzní téma psích plemen, která mnozí lidé milují, a prozrazuje, kterých pět plemen by si jako veterinář rozhodně nevybral. „Nezapomeňte, že je to nakonec jen můj názor. Můžete s tím nesouhlasit,“ řekl.

Čau – čau

Simpson-Vernon si je jistý, že existují pěkné exempláře tohoto plemene, ale často se setkává s tím, že nemají příliš příjemnou povahu. Často jsou prý velmi agresivní a často mají problémy s očima.

Kavalír King Charles Španěl

Veterinář připustil, že ačkoli se jedná o úžasné plemeno a on sám by si pravděpodobně jednoho pořídil, tito psi trpí řadou zdravotních problémů. Časté je zejména onemocnění srdce zvané mitrální chlopeň, které jim ztěžuje dýchání.

@ben.the.vet 5 dog breeds I would/could never own as a veterinary surgeon #dogsoftiktok #learnontiktok #veterinary #benthevet ♬ Waiting For Heartache – BLVKSHP

Jezevčíci

Podle Simpson-Vernona jsou jezevčíci opravdu krásní psi, ale u každého čtvrtého z nich se během života objeví problémy se zády. Ty se pohybují od bolesti až po ochrnutí, což často vyžaduje operaci páteře.

Šarpej

Toto vrásčité plemeno často trápí zdravotní potíže, které jsou dokonce pojmenovány podle plemene – horečka šarpeje. Jejich charakteristické vrásky způsobují i další zdravotní problémy. Některým psům se dokonce musí lepit oční víčka, aby se jim chlupy nedostaly do očí. Často mají také kožní problémy. Kromě toho Ben prozradil, že se toto plemeno nezřídka pokouší kousnout veterináře.

Mopslík, francouzský buldoček

Na vrcholu seznamu není jen jedno, ale hned tři plemena. V podstatě se jedná o jakékoliv plemeno psa s plochým obličejem nebo brachycefalickým syndromem, jako je francouzský buldoček, buldoček nebo mopslík. Tito psi jsou náchylní k řadě zdravotních problémů, včetně problémů s páteří, kůží a očima. Více než polovina těchto plemen rodí císařským řezem, protože hlava a ramena štěněte jsou příliš velká na to, aby fena mohla rodit přirozeně.

Kterým plemenům psů dát přednost? „Čím déle jsem veterinářem, tím je mi jasnější, že pes s rodokmenem je standardně méně zdravý. V žádném případě netvrdím, že pes jakéhokoli fixního plemene nikdy neonemocní. Neříkám také, že každý pes s rodokmenem prožije život ve špatném zdravotním stavu. Ale bohužel mnoho z nich to dělá. Vím to, protože je léčím každý den,“ řekl Simpson-Vernon.

zdroj: Yahoo.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Toberoon