Mimozemšťané existují, viděl jsem důkaz, říká profesor z Harvardu. Ve vesmíru spatřil mimořádný jev

Vědci se již desítky let snaží zjistit, zda existuje život mimo naši planetu. Nejblíže k tomuto zjištění má možná astronom z Harvardovy univerzity Avi Loeb, který ve své knize napsal, že v roce 2017 kolem Země proletělo mimozemské těleso. Přečíst si o tom můžete na serveru Yahoo News.

Kniha se zabývá známkami inteligentního života mimo naši planetu. Podle Loeba byl prvním náznakem takového života průlet částice, která letěla příliš rychle na to, aby pocházela z naší sluneční soustavy.

V publikaci nakladatelství Houghton Mifflin Harcourt vědci z Havajské observatoře uvedli, že “objekt proletěl naší vnitřní sluneční soustavou a pohyboval se tak rychle, že mohl pocházet pouze z jiné hvězdy”.

Podle profesora Loeba se nejednalo o přírodní úkaz. Představoval kus vesmírného odpadu vyvrženého jinou galaxií. “Existovalo pouze jediné myslitelné vysvětlení: objekt byl kusem vyspělé technologie vytvořené vzdálenou mimozemskou civilizací,” uvádí HMH.

Vesmírný objekt dostal jméno Oumuamua, což je havajský výraz pro slovo “zvěd”. Byl dlouhý asi 100 metrů, takže se nejednalo o velké těleso.

Jedná se o první mezihvězdný objekt, který byl kdy v naší sluneční soustavě detekován. Na základě trajektorie objektu dospěli astronomové k závěru, že není vázán na gravitaci Slunce, což naznačuje, že objektem pouze prochází, píše NY Post.

Během průletu nebylo možné pořídit dostatečně ostré fotografie, ale astronomové byli schopni objekt sledovat po dobu 11 dní a zjistit o něm zajímavé informace.

“Jako první potvrzený objekt z jiné hvězdy, který navštívil naši sluneční soustavu, se tento mezihvězdný vetřelec jeví jako kamenný objekt ve tvaru cigarety s poněkud načervenalým odstínem,” uvedla NASA ve svém popisu objektu.

“Již desítky let tvrdíme, že takové mezihvězdné objekty existují, a nyní máme poprvé přímý důkaz o jejich existenci,” uvedl Thomas Zurbuchen, zástupce správce NASA pro vědecké mise ve Washingtonu. Dodal také, že “tento historicky významný objev otevírá nové okno pro studium vzniku slunečních soustav mimo tu naši”.

zdroj: NY post, NASA, Yahoo, Titulní obrázek: Pixabay.com/tombud