Narodili jste se v osmdesátkách? Toto zaručeně znáte

Tužka a kazeta? Nerozlučná dvojka!

Narodili jste se v době, kdy ještě nebyl internet a frčely účesy, za které se dnes stydíme? Tyhle věci určitě znáte!

Kazeta a tužka patří neodmyslitelně k sobě

Když se dnešní děti podívají na obrázek audio kazety, vedle které navíc leží tužka, naprosto se nechytají. Těžko si dokáží představit, jak jsme byli trpěliví, když jsme právě pomocí tužky nekonečně točili až do místa, kde jsme věděli, že je nejlepší písnička z celé kazety. To bylo potom radosti z poslechu!

A kdo nikdy nezkusil vymotat celou pásku a něco z ní vyrobit, jako by nebyl. Byla to pecka!

Vymotat pásku z kazety vyla výzva. 
Fotka od PublicDomainPictures z Pixabay.
Vymotat pásku z kazety vyla výzva.
Fotka od PublicDomainPictures z Pixabay.

Eso bylo zdrojem hudby

Někdo byl ve věku, kdy sotva začal brát rozum, jiní už patřili mezi puberťáky. Všichni se ale sešli u telky, aby hltali každou hlášku Terezy Pergnerové v nováckém pořadu Eso. Byl to zdroj hudby, videoklipů, a taky sprostých slov, které jsme před rodiči těžko mohli kdy vyslovit. Pokud patříte mezi skutečné pamětné dinosaury, jistě si vzpomenete, jaký poprask způsobila písnička Hrobař od skupiny Premiér, a poté Telka od Chaozzu. To byly časy!

Jo a Terku máme pod kůží a dodnes sledujeme její další televizní projekty.

Šusťákovka od mámy

Přiznejme si to. Zatímco dnešní děti se fotí na sociální sítě a jsou dokonale vystajlované už od plenek, my jsme většinu dětství trávili v teplákovce. A ještě jsme měli to štěstí, když naše maminky uměly šít a na roztrhané kalhoty nám šouply parádní záplatu s kačerem Donaldem. Kdo měl pokrokovou matku, která odebírala Burdu, mohl se těšit na originální šusťákovou soupravu. V té jste udělali parádu v zimě i v létě. Dnes se za ni samozřejmě stydíte, ale tenkrát to byla topka!

Nejhorší bylo, když jste si pracně ušitou šusťákovku roztrhali už na první lítačce. To pak smrdělo výpraskem.

Kdo se narodil v osmdesátkách, zásadně se nechlubí svými školními fotkami. Jednoduše proto, že to háro, co jsme museli nosit, je naprosto šílené. V kombinaci se šusťákovkou je to pak smrtelná kombinace.

Zdroj: Reakce MůjLife.cz. Náhledový obrázek: Pexels z Pixabay.