Nejdelší pěší trasa na světě: Ještě nikdo ji nezdolal: vede přes 17 zemí a trvá 187 dní

Pokud v sobě najdete odhodlání trasu absolvovat, začíná v ruském přístavu Magadan a končí ve slunném Kapském Městě v Jihoafrické republice. Cesta je dlouhá 22 387 kilometrů a teoreticky by měla člověku zabrat 187 dní nebo 4 800 hodin nepřetržité chůze. Ale i kdybyste si odpustili přestávky na odpočinek nebo toaletu, podle společnosti Unilad byste ji pravděpodobně nemohli zvládnout za méně než 187 dní.

Kromě toho, že se musíte řádně sbalit a vzít si s sebou oblečení pro všechna roční období, budete potřebovat platný cestovní pas, protože budete procházet 17 zeměmi. Každá z nich má jiné klimatické podmínky a nepochybně i terén. Není tedy divu, že trek, který je přirovnáván k třináctinásobnému výstupu na Mount Everest, ještě nikdo nedokončil.

Pokud se o tuto trasu pokusíte jako první člověk na světě, musíte počítat s dalšími nepříjemnostmi. Přechod některých oblastí, jako je Jižní Súdán, kde až do roku 2020 probíhala občanská válka, nebo Rusko, kde v současné době také probíhá válečný konflikt, by mohl být otázkou života a smrti.

zdroj: unilad.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Nel_Botha-NZ