Nejhorší přísada do kávy. Poškozuje nejen játra

Zdraví prospěšné vlastnosti tohoto oblíbeného nápoje byly nesčetněkrát vědecky prokázány. Je však důležité si uvědomit, že pití kávy v nadměrném množství a její konzumace s nevhodnými přísadami může poškodit naše zdraví.

Přidávání smetany v prášku do kávy není příliš dobrý nápad. Tento výrobek je napodobeninou skutečného krému. Velmi často obsahuje rostlinný olej a kukuřičný sirup. Pitím kávy s touto přísadou dodáváte tělu prázdné kalorie a velké množství cukru, což způsobuje nadváhu a obezitu.

Aspartam je běžně používané umělé sladidlo. Výsledky některých vědeckých studií potvrdily, že toto sladidlo může přispívat k rozvoji rakovinných buněk v těle. Nebo může způsobit opakované průjmy, které postupně ničí naše střeva.

Nejhorší kombinací je káva s přidaným alkoholem. Pravidelné sahání po této směsi poškozuje játra. Při současné konzumaci mohou stimulanty narušit správné fungování nervového systému. Nadměrné množství alkoholu navíc způsobuje závislost a postupnou degradaci všech orgánů v lidském těle.

Pozor je třeba dávat také na kávu podávanou v kavárnách. Obsahuje nejrůznější chuťové přísady, jako jsou vanilkové, ořechové nebo karamelové sirupy. Tyto výrobky obsahují značné množství cukru a umělých barviv a aromat, kterým je třeba se vyhnout.

zdroj: liver.ca / Titulní obrázek: Pixabay.com/cocoparisienne