Nejjednodušší způsob, jak oloupat a nakrájet česnek? Takhle to dělají šéfkuchaři!

Odstraňování křehké slupky česneku kousek po kousku je nejen zdlouhavé, ale slupky mají tendenci se lepit na prsty, což celý proces znesnadňuje. V některých obchodech se můžete setkat s předem oloupanými lusky, které však nejsou tak čerstvé, což se projeví na jejich chuti. Jaký je nejjednodušší způsob loupání česneku? Jak to dělají zkušení kuchaři?

Loupání česneku metodou drcení
K této jednoduché, ale účinné metodě nepotřebujete nic víc než prkénko a kuchařský nůž.

Krok 1

Vyjměte jeden stroužek česneku a položte ho na prkénko kořenem k sobě. Aby deska neklouzala, vyložte ji vlhkou kuchyňskou utěrkou.

Krok 2

Plochou stranou kuchařského nože o délce 15 až 20 cm položte na stroužek česneku ostrou stranou směrem od sebe. Rukou jemně udeřte plochou stranou přiloženého nože do hřebíčku. Někdy je nutné hřebíček znovu stisknout.

Tímto trikem se stroužek česneku mírně rozdrtí a uvolní se slupka. Pak ho jednoduše během několika sekund vyjměte a pokračujte s dalšími hřebíčky, které potřebujete pro daný pokrm.

Proč je metoda drcení česneku nejlepší?

Jedním z důvodů, proč si ji oblíbilo mnoho kuchařů a domácích kutilů, je skutečnost, že nepotřebujete žádné speciální nástroje ani vybavení. Potřebujete pouze prkénko a kvalitní nůž.

Zároveň můžete tímto způsobem loupat česnek, aniž byste museli na delší dobu přerušit přípravu jídla – můžete to udělat rychle vedle jiných činností a dokonce můžete tímto způsobem loupat česnek během krátké chvíle, zatímco se olej na pánvi zahřívá.

Bonusem navíc je, že při loupání česneku tímto způsobem zároveň jemně rozdrtíte stroužek, čímž se uvolní část síry a zvýrazní se chuť česneku.

zdroj: Urobsisam.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/postchiangmai0