Nejlegračnější jména a příjmení v Česku. Jak žije Vinetue Chlupatý?

Česko je studnicí nápadů. Některá jména a příjmení jsou tak bizarní, že při jejich přečtení lidem cukají koutky, nebo mají tendenci se rovnou řehtat jako koně. Své o tom ví nejeden úředník nebo poštovní doručovatel. Jaké skvosty naše země skrývá? Pojďme je odkrýt.

Nuda!!!!

Jestli si myslíte, že se budeme bavit o nejčastějších příjmeních v Česku, jste vedle jako jedle. Nikoho přeci nezajímá, že v roce 2016 žilo v Česku 33 879 nositelů příjmení Novák a 34 805 nositelů příjmení Nováková. Naše země má mnohem zábavnější kousky, než je příjmení Černý, Novotný, Horák a Svoboda, které patří k top 5 těch nejčastějších.

Pomsta předků

Některá příjmení byste asi nosit nechtěli. Své by o tom mohl vyprávět pan Hňup, Mrtvý, nebo třeba paní Smrťáková. I takový Vozihnůj si asi zejména na základní škole užil své. „Říkali mi naštěstí „vozík“, tak to nebylo tak špatné“, nechává se slyšet. Jak ve škole říkali panu Šukalovi, slečně Hajzlové, nebo slečně Kokotové, to se nám nepodařilo zjistit. Rozhodně bychom nechtěli znát názor posměváčků na příjmení Konečník.

Rodiče zapojili tvořivost

Někdy pomsta předchozích mnoha generací nestačí a do kreativity se pustí i rodiče. Jak jinak by mohl vzniknout Vít Rus, Lev Zajíček, Tomáš Pytlík, Blanka Protrhlá, Tekla Řídká nebo Běla Černá? Jak došli rodiče ke jménu Pravomil Medvídek, to opravdu netušíme. Během výběru křestního jména si asi párkrát dvojku vína dali také zploditelé Vinetua Chlupatého. Věříme, že se našemu českému indiánovi žije dobře, a že dělá čest svému jménu.

Shakespeare i Smith by mohli vyprávět

Mít legrační příjmení není výsadou pouze českých luhů a hájů. Co takový William Shakespeare? Jeho jméno si klidně přehoďte do češtiny a máte Viléma Třeshrušku. A známý herec akčňáků, hezoun a rapper Will Smith? Jako Vilém Kovář by u nás asi zapadnul, viďte.

Celebrity jedou

Aby toho nebylo málo, český a slovenský rybníček ještě obohacují naše celebritky. Zuzana Belohorcová svou dceru pojmenovala Salma Hajek (podobnost se slavnou herečkou je určitě čistě náhodná). Andrea Verešová má dceru Vanessu Volopichovou, Aňa Geislerová potom syna Bruna Fidelia.

Kratší už to nejde

V Česku je několik příjmení, která jsou skutečně krátká. Jedná se o dvoupísmenná příjmení Áč, Cé, Ok, Ng, Qi a Šé.

Jste spokojeni se svým příjmením, nebo byste se raději nechali přejmenovat na pana Hováda, paní Kokotkovou, nebo třeba pana Kůžičku?

Zdroj: kdejsme.cz, www.czso.cz. Náhledová fotografie: Gettyimages