Nejlepší domácí prostředky, jak se zbavit opařenin během noci

Opary nebo puchýře jsou důsledkem infekce způsobené virem herpes simplex.

Přestože jsou neškodné, svědčí o tom, že váš imunitní systém je narušen. Prvním krokem, který musíte udělat, když se snažíte zničit opary, je očistit tělo od toxinů, aby váš imunitní systém fungoval optimálně.

Při prvních příznacích opaření podpořte činnost svého imunitního systému následujícími způsoby:

Jezte více čerstvého ovoce a zeleniny; dbejte na to, aby váš jídelníček obsahoval dostatek tmavě zelené listové zeleniny, česneku a cibule, chilli, zázvoru, naklíčených semen a fazolí.

Ujistěte se, že používáte olej lisovaný za studena z rostlin nebo semen.

Konzumujte hodně česneku nebo používejte česnekový doplněk stravy či jiné přírodní antibiotikum, například extrakt z olivových listů nebo extrakt z grapefruitových semínek.

Užívejte vitamin C (doporučuje se askorbát vápenatý, který nekyselí).

Snižte hladinu stresu, protože stres snižuje imunitu.

Nezapomeňte, že virus herpes simplex je vysoce nakažlivý, a jakmile se dostane do vašeho těla, zůstane tam po zbytek života.

Jak se rychle zbavit oparů

1. Opary se obvykle projevují mravenčením, pálením nebo svěděním na povrchu rtů několik hodin předtím, než opary propuknou. Jakmile ucítíte, že se opar objevuje, potírejte postižené místo ledem každou hodinu. Led může účinně snížit závažnost oparu.

2. Pokud se však opar vytvoří, je nutné postižené místo pravidelně dezinfikovat. Často čistěte bolavé místo alkoholem nebo perodixem. Nalijte je v malém množství na kapesník, který ihned po použití zlikvidujte a již nepoužívejte. To podpoří proces hojení a okamžitě sníží účinek viru. Informuje odborný časopis Medicalnewtoday.com.

Kromě toho je přímé použití meduňky nebo jejího extraktu jedním z nejúčinnějších domácích prostředků.

3. Posledním krokem je ošetření rány po oparu. To lze provést pomocí tepla, protože teplo podporuje prokrvení postižené oblasti, a tím urychluje proces hojení. Ideálním ošetřením je použití horkých čajových sáčků, protože čaj poskytuje mikroživiny, které podporují ochranu buněk a obnovu pokožky. Čajový sáček jednoduše ohřejte v horké vodě a přiložte na kožní puchýř. Nechte působit alespoň 15 minut.

zdroj: healthyfoodteam.com, healthline.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/silviarita