Nestárnoucí módní stálice, aneb co nesmí chybět žádné ženě v šatníku

Černé tílko nebo klasické džíny – kusy oblečení, které se vám vybaví, pokud se řekne nezbytné kusy v šatníku. Jsou ale i nápaditější kousky, které vás na první dobrou jen tak nenapadnou. 

Trenčkot – jasná volba pro jaro i podzim 

Trenčkot, česky balóňák, je taková univerzální „třetí vrstva“. Kromě zimy je možné ho nosit v kteroukoliv část roku. Na jaře, na podzim i v létě za chladnějších večerů. Jeho nespornou výhodou je prodyšný lehký materiál, který nechá vaši pokožku dýchat. Také si ho můžete pořídit ve výraznější barvě, protože často je z outfitu vidět právě pouze trenčkot, a tak se barev rozhodně nemusíte bát. 

Bílá košile 

Bílá košile je naprostou nutností pro všechny ženy i muže. Dá se kombinovat naprosto s čímkoliv a pokud si ji koupíte delší, můžete ji přepásat páskem a vyrazit v ní i jako v šatech. Pokud si budete v nejbližší době bílou koši kupovat, doporučuji koupit z nemačkavého materiálu. Na světlých košilích je každý nechtěný ohyb velmi výrazný.

Dlouhá sukně 

Možná se to nezdá, ale dlouhá sukně je velmi užitečným kouskem v šatníku. Kupte si jednobarevnou a můžete ji kombinovat prakticky se vším a je to příjemné ozvláštnění místo fádních džínsů. 

Volnější svetr/mikina 

Komu z vás byla někdy doma nebo v práci taková zima, že jste měli chuť „zachumlat“ se do pořádného svetru a už si ho nesundat? Tady jej máte. Dá se nápaditě a originálně kombinovat. 

Možností je mnoho, vytvořit kontrast úzkého (např. sukně) a volného svetru nebo se do módy opět dostávají dlouhé svetrovité šaty, které jsou opravdu k nezaplacení. 

Výrazné džíny 

Džíny. Naprostá nezbytnost, kterou má ve skříni určitě každý z nás. O čem chci ale mluvit jsou výraznější varianty, které ozvláštní každý outfit. Nebojte a investujte do lososových, žlutých nebo khaki džínsů. Jakmile se je naučíte nosit, stanou se (skoro) vaší součástí, a navíc vám to bude neustále slušet a budete vypadat, že jste si s výběrem outfitu dala velmi záležet. 

O pár velikostí větší triko 

Oversized věci jsou velmi v módě. Jsou příjemné, nelepí se na tělo a vytváří zajímavý kontrast. Větší tričko je vděčná investice. Zastrčte si jej částečně do sukně nebo do džínsů. Zvýrazníte si tím pas, a přesto všechny zimní „špíčky“ zůstanou dokonale skryté.

Zdroj: slrlounge.com Obrázek: Pixabay