Nevybrali jste si pohovku? Vyrobte si ji podle svého!

Zařídit si obývací pokoj není nic jednoduchého. Výběr kvalitní a pohodlné pohovky bude jistě největším problémem. Můžete si projít všechny kamenné obchody i e-shopy, ale to vám nezaručí, že si vyberete ideální kus pro vás. Mnoho lidí má specifické potřeby a představu, kterou obchody nedokáží naplnit. Dobrou zprávou je, že všechny problémy vyřeší volba pohovky na míru.

Výroba pohovky na míru je ideální volba

Pohovka je prakticky jen dřevěný rám s polstrováním, který je potažený vhodným materiálem. Nemusíte být nejlepší kulit na světě. Mnoho společností vám s prací pomůže. Základem je, abyste měli jasnou volbu. Jestli přesně víte, co chcete, máte vyhráno. Vyrobit se dá prakticky cokoli, ale musíte mít představu. Hoďte ji na papír a najděte si člověka nebo společnost, která vám ji vyrobí. Při výběru je důležitá:

  • velikost pohovky,
  • styl (2-3 místa, dvojkřeslo, klasické křeslo atd.),
  • typ materiálu na potažení (látka, koženka, kůže ad.).

Na výrobu pohovky musí mít odborník pár základních věcí. Čalounické potřeby si můžete pořídit i domů, jestli si chcete vyrobit pohovku sami. Na výrobu nábytku budete potřebovat přímočarou pilu, vrtačku, kladivo, brusku, vruty, čalounické hřebíky, lepidlo na látky a sponkovačku. Další potřeby jsou potřeba podle toho, do jak náročného projektu se pustíte.

Co potřebujete na výrobu pohovky?

Nejtěžší pro vás bude jistě konstrukce na pohovku. Tu si můžete nechat vyrobit u truhláře podle vlastního návrhu. Lepší bude, když si od něj necháte trochu poradit. Potom potřebujete polstrování. Použijte pevný a hustý molitan, který vám vydrží ve stejné podobě po několik let a přitom bude příjemný na sezení.

Přes molitan natáhnete druhou vrstvu. Může jít o rouno, duté vlákno filc nebo netkanou textilii. Půjde o ochrannou vrstvu, která bude chránit samotný molitan. Až to budete mít, stačí celou pohovku potáhnout čalounickou látkou. Jde o náročný proces, ale práce s látkou je nejjednodušší. Jestli budete chtít pohovku z jiného materiálu, měli byste se doopravdy spolehnout na odborníky.

Zdroj obrázku: ImageFlow / Shutterstock.com