Pohovka je střed celého obývacího pokoje. Jak si ji vybrat?

Pro každého je výběr nové pohovky velkým zásahem do interiéru i peněženky. Měli byste ji proto vybírat s rozvahou. Na trhu najdete nespočet velikostí, tvarů, materiálů i stylových provedení. Výběr máte obrovský. Jestli si i přesto nevyberete ideální kousek pro vás, můžete se spolehnout na výrobu na míru, která vás zaručeně uspokojí.

Ujasněte si svá očekávání a velikost vybírejte podle velikosti své rodiny

V první řadě se musíte rozhodnout, k čemu bude pohovka sloužit. Jsou rodiny, které na ní tráví většinu času s jídlem, pitím a hromadou dětí. Jiní ji mají naopak jen na večerní film. Pro posezení s přáteli je nejlepší vysoké zadní opěradlo. Pro odpočinek bude zase nejlepší hluboká pohovka s měkkým polštáři.

Velikost bude zaručeně druhým faktorem, který budete posuzovat. Ten se vždy řídí podle toho, kolik lidí máte obvykle doma. Pořizovat si velkou pohovku kvůli ojedinělé návštěvě nemá smysl. Myslet navíc musíte i na prostor, který máte k dispozici. Jestli máte dost místa, můžete přidat křesla. To vám dá další místa a prostor s nimi bude vypadat útulně. Obecně můžete vybírat:

  • 2-místné nebo 3-místné pohovky,
  • rohové,
  • do tvaru písmene L nebo U.

Výběr materiálu je klíčový pro snadnou údržbu

U materiálu musíte myslet hlavně na děti a domácí mazlíčky. Kožená pohovka vypadá luxusně a snadno ji udržíte čistou. Domácí mazlíčci i děti vám ji ale mohou snadno zničit. Sedací soupravy Praha mají také široký výběr modelů s textilním potahem. Ten je velmi praktický bez ohledu na to, jestli si zvolíte plast, syntetiku nebo přírodní vlákna.

Funkce, na které nesmíte zapomínat

Ne všechny pohovky jsou stejné, když přijde na jejich funkce. Tou hlavní je samozřejmě vaše pohodlí. Rozkládací pohovky Praha ale mohou nabídnout pohodlí i vašim hostům, kteří se rozhodnou přespat. Zapomínat byste neměli také na úložný prostor u větších modelů, který může být v malém bytě velmi užitečný.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com