Ondřej (36): Partnerka mi po rozchodu znemožňuje vidět syna

Nemohu se vídat se synem.

Ondřej si myslel, že rozchod prospěje především jejich dítěti, které se nebude muset dívat na rodičovské hádky. To ale netušil, že nebude moci svého syna vídat.

Nekonečné hádky

„Když měl syn dva roky, bylo jasné, že náš vztah s partnerkou spěje ke svému konci. Vůbec jsme si nerozuměli. Partnerka stále častěji pobývala se svou matkou a odjížděla tam i na víkendy. Při pokusu o to, abychom byli spolu jen my dva s dítětem, se dokonce ke své matce přestěhovala,“ uvádí Ondřej. „Následovaly dlouhé hádky, netušil jsem, co dělám špatně. V podstatě to nevím dodnes. Snažil jsem se, abych mohl být se svou partnerkou především kvůli syna, ale nakonec jsem to vzdal. Nechtěl jsem, ať nás syn slyší se neustále hádat.

Už nejsem vítán

„Bývalá partnerka mi následně řekla, že si syna můžu kdykoliv brát a trávit s ním čas. Jelikož ale bydleli v jiném kraji, vycházelo mi to pouze o víkendu, který jsem chtěl trávit celý se synem. Těšil jsem se ale zbytečně,“ dodává Ondřej. Jeho partnerka si vždy našla důvod, proč si syna nemůže odvézt. „Stále mi tvrdila, že je nachlazený. Přitom v telefonu jsem neslyšel jediné kýchnutí nebo náznak zdravotních potíží. Došlo mi, že už nejsem vítaný. V bytě jsem zůstal sám, syn za mnou nemůže.“

Ondřej zůstal sám. Jeho syn za ním již do bytu nemůže. 
Fotka od Péter Török z Unsplash.
Ondřej zůstal sám. Jeho syn za ním již do bytu nemůže.
Fotka od Péter Török z Unsplash.

Navedla ho proti mě

„Nakonec se mi vlastního syna podařilo vidět až po několika měsících, už to ale bylo jiné. Syn se mě dokonce bál. Poté vyšlo najevo, že mu partnerka lže a straší ho tím, že jej budu bít. Nikdy v životě bych to neudělal!“ Tím, že se Ondřej snažil dělat vše pro dobro dítěte, měla jeho partnerka naprosto volnou ruku.

Nakonec se náš čtenář rozhodl, že podá soudní stížnost. Přeje si, aby se mohl pravidelně vídat se synem, a měl tak možnost mu dokázat, že se jeho matka mýlí. Našel si také psychologa, který se stará o jeho zlomenou duši.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Sander Weeteling z Unsplash.

Článek vychází z příběhu zaslaném naším čtenářem. Z důvodu ochrany soukromí nebudeme uvádět skutečná jména. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.