Těmto potravinám byste se měli vyhnout, pokud chcete mít hladkou pleť bez vrásek

Pozor na potraviny, které způsobují předčasné stárnutí pleti.

Některé potraviny se na první pohled tváří jako nejlepší přátelé, jejich vliv na naše zdraví ale nemusí být vždy pozitivní. Množství cukru, sodíku nebo sulfátů má neblahý vliv na naši pleť. Přejete si pružnou a hydratovanou pokožku? Vyhněte se těmto pokrmům.

Energetické nápoje

Možná se na první pohled zdá, že tyto nápoje vám mají pomoci k přísunu extra energie. Bohužel ale mají neblahý vliv na naši pokožku. Jsou totiž plné cukru a kofeinu, tedy pleť dehydratují a narušují hladinu kolagenu. Následek? Pleť, která má sklony k tvorbě vrásek.

Fotka od Jozsef Hocza z Unsplash.

Sušené ovoce

Chutné mlsky ve skutečnosti vedou k tomu, že naše pleť vypadá starší. Sušené ovoce totiž obsahuje vysoký obsah sulfátů. Tyto látky sice konzervují plody, aby se nezkazily, ale pro náš organismus žádné přínosy nepřinášejí. Dokonce vedou k situaci, kdy se v našem těle zvyšuje množství volných radikálů. Ty pak nejen poškozují naše buňky, ale vedou také k předčasnému stárnutí.

Polévka v plechovce

Jen tak si ohřát polévku a mít přístup k teplému pokrmu během dvou minut nemusí být vždy ideální. Polévky z plechovek jsou plné sodíku, který na sebe váže vodu. Místo osvěžení a přínosu se tak spíše dočkáte dehydratace. Tohle nebrat.

Zdroj: brightside.me. Náhledový obrázek: Diamantino Santos z Pixabay.