V únoru se koná Den vzácných onemocnění. Co nám má připomenout?

Vzácným onemocněním trpí na 300 milionů lidí na světě.

Poslední únorový den patří Mezinárodnímu dni vzácných onemocnění. Letos vypráví příběhy šesti lidí ze šesti kontinentů. Každý je jiného věku, ale jedno je spojuje – bylo jim diagnostikováno jedno z onemocnění, které nejsou v populaci běžné.

Zvýšit povědomí o tom, že existují různé nemoci

Obzvláště v dnešní době koronavirové je dobré si připomenout, že existuje celá řada zdravotních omezení, kterými lidmi trpí. Zvýšit povědomí o nemocech, která nepatří mezi ty nejčastější, si klade za úkol Mezinárodní den vzácných onemocnění.

Letošní motto zní jasně: „Jsme vzácní. Je nás mnoho. Jsme silní. A jsme hrdí!“

Na stránce věnované příběhům lidí se vzácnými nemocemi se můžete seznámit s jejich osudy, projít si informace o akcích, která se v tento speciální sen konají, nebo se do akcí sami zapojit.

Včasná diagnostika je klíč ke spokojenému životu

Dle České asociace pro vzácná onemocnění je až 20 % vzácných onemocnění získaných v průběhu života. Mnohé z nich se navíc projevují až v dospělosti. Včasná diagnostika potíží tak dokáže výrazně přispět k lepší kvalitě života pacientů.

Tisíce akcí po celém světě

Na světě je více než stovka zemí, které se k mezinárodnímu dni připojily a konají se tisíce akcí. Široké veřejnosti se tak připomíná, že na světě žije více než 300 milionů lidí se vzácnou chorobou.

Letos se spousta akcí koná po celý únor a vzhledem k současné epidemiologické situaci je celá řada z nich online.

Zdroj: www.disabled-world.com. Náhledový obrázek: Justice Amoh z Unsplash.