Tipy na nezapomenutelnou dovolenou

Máme pro vás několik tipů, kde strávit letní nebo zimní měsíce.

Okouzlující Malta

Malinký, ale okouzlující. Tak bych tento ostrov popsal po týdnu stráveném na ostrově. Let z Bratislavy trvá něco málo přes 2 hodiny, žije zde asi 400 000 lidí, měnou je euro a bez problémů se domluvíte anglicky, ale úředním jazykem je i maltština. Jedná se o Maltu, ostrov v blízkosti Sicílie. Tuto turistickou destinaci každoročně navštíví téměř 1,6 milionu turistů. Pláže jsou rozmanité, od skalnatých břehů přes modré laguny až po jemné pláže se zlatým nebo červeným pískem. Windsurfing, kiting, vodní lyžování a potápění jsou velmi oblíbenými atrakcemi a patří k nejkrásnějším v Evropě.

Rušný Londýn

Lákají vás místa plná shonu?! Hlavní město Spojeného království je skvělou volbou na několik dní. Červené doubledeckery, oblíbené telefonní budky, lidé různých národností, ruch a shon, moderní architektura v kombinaci s historií. Toto je Londýn – město plné života.

Při návštěvě tohoto města byste rozhodně neměli zapomenout na historický Big Ben s Westmisterským palácem, most Tower Bridge, Londýnské oko, ze kterého se návštěvníkům naskýtá úchvatný pohled na celé město, rušnou nákupní ulici Oxford Street, Trafalgarské náměstí, Piccadilly Circus nebo jeden z největších parků v centru města, Hyde Park. Prohlédnout si můžete také muzea a galerie. Mezi nejoblíbenější patří Národní galerie, Přírodovědné muzeum, Churchill War Rooms, Muzeum V&A a ateliéry Harryho Pottera.

zdroj: femmina.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Mike McBey – Grandmaster’s Palace, Valletta