Upcyklace se stala hitem! Vytvořte si originální kousky pro váš dům a zahradu

V poslední době se stále více lidí zamýšlí nad tím, kolik odpadu produkujeme. Místo toho, aby věci vyhazovali, se tak pouštějí do originálních projektů. Co si dnes vyrobíme?

Zátěž pro životní prostředí

Přiznejte se, kolik odpadků jste dnes zbytečně vyhodili do koše. Životní prostředí neustále zatěžujeme dalšími odpady a nakupujeme předražené produkty, které si můžeme sami jednoduše vyrobit. Kdybyste se na obsah svého odpadkového koše podívali očima lidí, kteří milují upcyklaci, doslova byste zajásali. Tolik užitečných materiálů a tolik nápadů! Chcete to zkusit také? Jdeme na první nápad k tipům na zero waste život.

Nový příběh pro sklenici

Chystáte se vyhodit sklenici od okurek nebo kompotu? Zkuste se nad ní zamyslet kreativně a popřemýšlet, jak by vám v domácnosti mohla posloužit? Co byste řekli nádherné lampičce pro vaše svíčky? Nebo se rozhodnete ji společně s dětmi proměnit na originální noční lampičku proti strašidlům? Stačí, když si ji děti pomalují z vnitřní strany vodovými barvami. Na vnější stranu poté nalepte vystřižený obrázek a dovnitř vložte bezpečnou svíčku na baterku. Hurá!

Zavařovací sklenice jako romantické lampičky? Skvělé!
Fotka od Studiolarsen z Pixabay.
Zavařovací sklenice jako romantické lampičky? Skvělé!
Fotka od Studiolarsen z Pixabay.

Holínky či staré boty? Ano, samozřejmě!

Hledáte vhodné místo, kde byste pěstovali zdravý netřesk? Co byste řekli originálnímu prostoru v holínkách? Nebo si dopřejte ještě trochu více tvoření a vaše staré boty namočte do směsi pro výrobu betonu. Už vidíme šibalský úsměv, který se rozhostil na vaší tváři. Vidíte ty nové možnosti? Výborně!

Je libo nové využití pro staré věci? 
Fotka od Konyvesotto z Pixabay.
Je libo nové využití pro staré věci?
Fotka od Konyvesotto z Pixabay.

Nové možnosti

Pokud vás zaujme i další fotka, kterou vám nabízíme, jste v tom až po uši. Nejlepší je, že tyto originální prvky dokonale zvýrazní vaši osobitost a jedinečnost prostoru, ve kterém bydlíte. Vše si navíc vytvoříte vlastníma rukama.

Fantazii se meze nekladou. 
 Fotka od Daniel Kirsch z Pixabay.
Fantazii se meze nekladou.
 Fotka od Daniel Kirsch z Pixabay.

Už víte, co se pro vaši domácnost nebo zahradní prostory bude hodit nejvíce? Do jakého projektu se pustíte? Přejeme vám plno spokojených tvořivých chvilek. Upcyklaci zdar!

Zdroj: goodhousekeeping.com. Náhledový obrázek: Daniel Kirsch z Pixabay