Jóga a její zdravotní přínosy pro tělo

Historicky byla jóga více než jen metodou výuky. Byl to způsob života. Lidé se zasvětili životnímu stylu a kultuře, která překonala meditační techniky a zahrnovala zdravé stravovací návyky, sociální interakce a práci. Jeho filosofie je zakořeněna ve fyzické kultuře zdraví a pohody, která je dodnes zdůrazňována při cvičení jógy a vysvětluje, proč tuto starou tradici praktikuje více než 15 milionů lidí na světě. Krása jógy je, že může být praktikována téměř kdekoli, na vlastní pěst nebo s jinými nadšenci jógy. 

Každá póza jógy má jiné jméno a zahrnuje stojící nebo sedící pozice, rovnováhu paží, inverze. Například pes směřující dolů směřuje k tomu, aby uklidnil mozek, posílil tělo, zlepšil trávení, posílil ruce a nohy a byl terapeutický pro vysoký krevní tlak. Praxe jógy jako celku poskytuje mnohem více výhod, než si můžete myslet.

8 důvodů, proč je dobré cvičit jógu:

1. Snižuje stres a zlepšuje vaši náladu
Některé metody jógy používají specifické meditační techniky, které se soustředí na vaši mysl a zejména správné dýchání. To vaší mysl pomáhá uklidnit, zbavit ji stresu a umožní cítit se ván cítit se uvolněně. Cvičení těchto technik může také zvýšit hladinu kyslíku v mozku, takže budete cítit šťastnější a spokojenější.

2. Zvyšuje důvěru
Kromě povznášejících duchovních hodnot může akt meditace ve skutečnosti posílit vaši důvěru. Tento proces funguje tak, že uvolní napětí z vaší mysli, takže se ve svém těle budete cítit sebevědomě. Bez jakýchkoli forem úzkosti jste schopni se sebou navázat lepší vnitřní spojení. To se následně odrazí ve vašem vnímání druhých a pomůže vám zlepšit vaše vztahy.

3. Snižuje riziko zranění
Cvičení, jako je běh, je obvykle série rychlých a silných pohybů. To znamená, že usilujete o to, jet na maximum a tím pádem je zde vyšší riziko zranění a zvýšeného svalového napětí. Namáhavé cvičení také často způsobuje nerovnováhu protichůdných svalových skupin, zatímco jóga se zaměřuje na vyvážení této aktivity. 

4. Pomáhá zhubnout
Mít nadváhu je známkou toho, že ve vašem každodenním životě jsou nerovnováhy a jedním z hlavních důvodů k přibývání na váze je nadměrný stres. Cvičení jógy vám umožní přinést hluboké pocity relaxace pro vaše tělo a mysl, což vám pomůže zbavit se stresu a umožní vám přirozeně zhubnout.

5. Zvyšuje flexibilitu
Lidé často říkají, že nejsou dostatečně flexibilní, aby mohli dělat jógu. Pravdou je, že nezáleží na tom, jaké máte svaly. Na józe je bezpečně protáhnete, a to vám pomůže tuto činnost dále praktikovat. Kromě toho jóga také táhne další měkké tkáně v těle, jako jsou vazy a šlachy, zvyšuje rozsah pohybu v kloubech a umožňuje pohybovat se volněji.

6. Zlepšuje svalový tonus a sílu
Mnoho jógových póz má hluboký vliv na sílu vaší horní část těla, jako je sestupný a vzestupný pes, zatímco prkno se zaměřuje na střed těla. Stejně tak stojaté pózy posilují svaly horních končetin a dolní části zad. V podstatě každá pozice posílí danou oblast těla, pokud je praktikována správným způsobem, aniž by příliš zatěžovala specifické svalové skupiny.

7. Zlepšení dýchání a snížení krevního tlaku
Pokud praktikujete jógu důsledně, vaše plicní kapacita se zvýší v důsledku hlubokého dýchání. To pak bude mít pozitivní vliv na intenzivnější sporty, protože se zvýší vaše vytrvalost. Navíc meditace a zklidnění jógových póz zpomalují tepovou frekvenci, která zase snižuje krevní tlak a také souvisí se zlepšováním imunitního systému a snižováním cholesterolu.

8. Zlepšuje vaše držení těla
Cvičením jógy si udržujete zdravější váhu, stanete se pružnější a zlepšíte si svalový tonus a sílu. Zjistíte, že vaše tělo se z tohoto důvodu výrazně zlepší. Vaše břišní svaly a zádové svaly budou plně podporovat vaši váhu a vy budete předcházet zraněním a bolestem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *