Proč zařadit vlašské ořechy do svého jídelníčku?

Z vlašských ořechů se během svátků vyrábí hned několik druhů cukroví, které neodmyslitelně patří k Vánocům a vánočním svátkům. Konzumace těchto ořechů by ale měla být vaší každodenní rutinou, není potřeba je šetřit až na prosinec. Dnes se podíváme na to, v čem jsou pro vaše tělo a zdraví prospěšné. 

Úspěšné v boji proti cholesterolu

Určitě všichni víme, že jsou vlašské ořechy označované jako zdravé tuky. Obsahují totiž velké množství nenasycených kyselin, vlákniny a bílkovin. Uvnitř vlašských ořechů je tolik vitamínu a prospěšných látek pro vaše tělo, že byste tomu ani nevěřili. 

Nejen že pozitivně ovlivňují hladinu tuků ve vaší krvi, ale také snižují hladinu cholesterolu, chrání vaše srdíčko, mají vliv na kvalitu vlasů a také dokáží ovlivnit vaši náladu. Proto je potřeba každý den sníst alespoň malou hrstku ořechů. 

Univerzální přísada do jídla

Dají se nalouskat do jogurtu, do ovesné kaše nebo třeba na ozdobení jakéhokoliv dortíku a dezertu. Vlašské ořechy se hodí nejen k sladkému, ale také ke slanému. Mohou být skvělým doplňkem k talíři plného kvalitního sýra nebo třeba slaniny. 

Fotografie Elle Hughes z  Pexels

Dobrým tipem pro starší oříšky určitě je namočit je do skleničky s vodou, díky čemuž budou druhý den ráno čerstvé jako hned po vylousknutí. 

Přináší s sebou ale i jisté nepříjemnosti a to hořkost a nebo špínu z ořechů, která se velmi těžko dostává z rukou. Pro odstranění hořkosti je skvělým tipem zalít je oslazenou vařící vodou a poté je stačí nechat vychladnout. Uvidíte, že ořechy budou hned chutnat o mnoho lépe. Špínu z rukou jednoduše odstraníte za pomocí citronové šťávy nebo octu.

Pěstovat je můžete i na zahrádce

Pokud máte doma zahrádku a nějaké volné místo, lze takový ořešák zasadit i na vaši zahrádku. 

K pevnému zdraví vám samozřejmě nepostačí pouze ořechy, je potřeba dopřávat svému tělu dostatek pohybu a celkově vyváženou stravu. 

Zdroj: www.webmd.com, Náhledová fotografie: Markus Winkler z Unsplash