První dojem je důležitý. 10 tipů, se kterými zazáříte

Čeká vás důležitá schůzka? S našimi 10 tipy budete působit přirozeně, pozitivně a příjemně. Udělejte ten nejlepší první dojem.

1. Přijďte včas

Nedovolte, aby na vás museli čekat. Zajistěte si dostatečnou časovou rezervu, abyste se vyhnuli zpoždění hned na první schůzce.

2. Nahlas pozdravte

Je jedno, že máte právě srdce až v kalhotách, a že jste nervózní až na půdu. Postavte se rovně, vejděte do místnosti a nahlas pozdravte. Při hovoru mluvte pomaleji a artikulujte.

3. Usmějte se

Je dokázáno, že když se usmějete, váš protějšek udělá to stejné. Budete šířit vitalitu a optimismus – ten nejlepší dojem, jaký si jen můžete přát.

4. Udržujte oční kontakt

Dnešek je pro vás důležitý a jste z toho nesví? Ať už budete probírat cokoliv, neustále udržujte oční kontakt s vaším protějškem. Spolu s úsměvem je to jasný důkaz toho, že se snažíte působit příjemně.

5. Oblečení

Oblečení pro svůj velký den si nachystejte alespoň jeden den dopředu, a to včetně dokonale čistých bot. Dbejte na krásně vyžehlené materiály a znovu se ujistěte, zda na nich nejsou známky poškození či zašlé špíny. Oblečení je vaší skvělou vizitkou.

Čeká vás důležitý den? Na vzhledu skutečně záleží. 
Fotka od Free-Photos z Pixabay.
Čeká vás důležitý den? Na vzhledu skutečně záleží.
Fotka od Free-Photos z Pixabay.

6. Poslouchejte

Neskákejte nikomu do řeči a vyslechněte si až do konce, co se vám protějšek snaží říci. Projevujete tak druhému člověku základní úctu.

7. Hlas

Hlídejte si, jak působí váš hlas. Mluvte dostatečně nahlas a zřetelně. Zpomalte svou mluvu. Dělejte přestávky. Používejte intonaci.

8. Udržujte konverzaci v pozitivním duchu

První kontakt nebude ideálním časem, kdy byste mohli mluvit o svých životních peripetiích. Udržujte konverzaci k věci a v pozitivním duchu.

9. Mobilní telefon

Je skvělé, že umíte používat nejmodernější aplikace, nebo že jste si nedávno pořídili nejdražší přístroj na trhu. Po dobu první schůzky jej ale ponechte v kabelce nebo tašce.

10. Řeč těla

I když jste nervózní, nudíte se, nebo s protějškem nesouhlasíte, nedejte to najevo. Nyní je důležité, abyste zazářili. Nekřižte ruce, nezívejte, nohy mějte při sedu těsně u sebe, nehrejte si s vlasy.

Přejeme vám, ať se na váš velký den dobře vyspíte, a ať proběhne podle vašich představ.

Zdroj: www.abc.ces. Náhledový obrázek: Getty images