Proč Japonci nikdy nepijí k jídlu vodu

Zjistili jsme, proč Japonci, jeden z nejzdravějších národů na světě, nepijí k jídlu vodu. Dokáže totiž pořádně zamávat nejen s naší váhou, ale také s celkovým zdravím.

1. Sucho v ústech?

Zní to velmi zvláštně, ale je to tak. Sklenice vody v kombinaci s jídlem se vám postará o sucho v ústech. Obzvláště v případě, že je voda s plátkem citrónu dochází k vysoušení slin. Důsledek? Nepříjemné příznaky jako je špatný dech, ale i kyselý reflux.

2. Nadýmání

Když pijete vodu s jídlem, sliny se zředí. To ovlivňuje uvolňování žaludečních šťáv, které jsou odpovědné za trávení jídla, na kterém si právě pochutnáváte. Výsledkem je, že váš žaludek dostane slabší signály k rozložení potravy, což může vést k nadýmání.

3. Zpomalení vstřebávání živin

Protože pití vody během jídla zředí trávicí šťávy, je ovlivněna přirozená hladina kyselosti v žaludku. Navíc dochází k negativnímu vlivu na trávicí systém, kdy tělo vstřebává méně nutrientů a vitamínů.

4. Pálení žáhy

Už vás někdy po jídle trápilo pálení žáhy? Možná to bylo způsobeno tím, že jste po jídle pili vodu. Tato aktivita totiž zvětšuje objem žaludku a zvyšuje tlak, který je na něj vyvíjen.

Pití vody u jídla je na západě běžné. Japonci to vidí jinak. 
Fotka od LUM3N z Pixabay.
Pití vody u jídla je na západě běžné. Japonci to vidí jinak.
Fotka od LUM3N z Pixabay.

5. Přiberete na váze

Myslíte si, že je to nesmysl? Bohužel, opak je pravdou. Pokud si tělo nedokáže správně s jídlem poradit a strávit jej, bude proměněno například na tuk. A vy přiberete. Dokonce se může stát, že tělo uvolní více inzulínu do krevního oběhu, což také zvyšuje pravděpodobnost ukládání tuku v těle.

Místo toho, abyste své jídlo zapíjeli, si raději dejte sklenici vody nejpozději půl hodiny před tím, než se chystáte se do dobroty pustit.

Zdroj: www.index.hr. Náhledový obrázek: getty images