Sdílení obrazovky při online meetingu: Otevřená okna a příchozí zprávy aneb na co si dát pozor a jak se vyhnout úsměvným trapasům před kolegy

Online meetingy se staly za poslední roky neodmyslitelnou součástí našich životů. I když je tato forma komunikace formou sdílení obrazovek zjednodušením, nese s sebou nese nemálo úskalí, při kterých je snadné, aby došlo k trapasům. Pojďme se podívat, jak se takovým situacím vyvarovat!

1) Otevřená okna prohlížeče

Není nic snazšího, než přehlédnout otevřená okna v internetovém prohlížeči. Pokud se chystáte sdílet obrazovku včetně internetového browseru, zkontrolujte si nejdříve jejich obsah a případně název. Přeci nechcete, aby vaši kolegové věděli, co si zrovna chystáte kupovat, nebo co jste naposledy sledovali.

2) Webkamera

Pokud máte při firemním hovoru zapnutou kameru, je dobré abyste mysleli na to, co máte zrovna za sebou. Nejlepší variantou je natočit se tak, abyste za sebou měli za zády například zeď nebo jiné neutrální pozadí bez osobních věcí. V případě zapomenutí úklidu, by mohli vaši kolegové dostat jedinečnou podívanou všech předmětů a věcí, které zrovna používáte. A pokud budete mít zrovna štěstí, budou jen nezajímavé.

Foto od Gettyimages

3) Složky plochy

Ano, i takové věci je před sdílením obrazovky vzít v potaz. I když pravděpodobně problémem nebudou, pro jistotu si zkontrolujte, zda nemáte na pracovní ploše něco, co nechcete, aby vaši spolupracovníci viděli. Mohou to být soukromé fotky nebo jiné dokumenty.

4) Příchozí emaily, zprávy a upozornění kalendáře

V případě propojení počítače s telefonem, kalendářem nebo příchozími zprávami se může velmi rychle a snadno stát, že vám přijde zpráva přímo při prezentaci. V lepším případě to bude esemeska od kamaráda s otázkou na čas schůzky, v tom horším lechtivá zpráva od přítele nebo přítelkyně. Rada je tedy jednoduchá, tyto aplikace si vypněte a v nejlepším, pokud je to možné, nastavte režim nerušit.

Sečteno, podtrženo! Nejlépe se na hovory připravujte s dostatečných předstihem abyste mohli všechny kroky zkontrolovat tak, aby se vám takové situace vyhnuly obloukem. Nikdo ale není bezchybný, a tak když se přeci jen něco podobného stane, je to alespoň důvod k pobavení.

A co vy, dostali jste se už někdy do podobné, trapné situace?

Zdroj: freeconference.com, Náhledový obrázek: Gettyimages