Sochy ve skalách vás pobaví i vyděsí. Už jste navštívili perlu našeho pohraničí?

Až se příště vydáte do Libereckého kraje, určitě si nenechte ujít Sochy ve skalách. V okrese Česká Lípa se v blízkosti obce Brniště nachází originální skalní sochy.

Vyjdete od ekocentra

Stezka začíná nedaleko ekocentra Brniště. Od něj se totiž po cyklostezce vydáte směrem k vesničce Velký Grunov, kde asi po 200 metrech narazíte na dobře značenou lesní cestu. To je začátek stezky Scohy ve skalách, která má na 33 zastávek.

A pak se setkáte s řadou magických výjevů

Originální umělecká díla vznikala v průběhu let 2018 a 2019 pod rukama umělců z České republiky i z Německa. A na koho vlastně narazíte? Místy až magická procházka vás zavede k trolům, setkáte se s lesní bohyní, strážcem lesa a dalšími snovými výjevy, které jsou mnohdy inspirovány lidovými legendami. Na některých místech hlídají skály zobrazení jeleni, jinde rytíř na koni. Uvidíte i reliéfy různých obličejů a postav.

Odpočinek nesmí chybět

Procházka se tak stane velmi příjemným zpestřením dne. Celkově má stezka délku 1600 metrů a většina z ní je v příjemném stínu lesa. Odpočinek naleznete například u znovuobjevené kapličky, která byla postavena již v roce 1863.

Vstup na stezku je zcela zdarma. Galerie na čerstvém vzduchu se tak hodí skutečně pro všechny, kdo se touží vydat do místy až tajemného lesa. Sochy ve skalách jsou skvělý tip na výlet pro celou rodinu. I když, možná ty nejmenší by to mohlo trochu vyděsit. Je jen na vás, jaký příběh dětem spolu se sochami nabídnete.

Zdroj: ekocentrumbrniste.cz.  Náhledová fotografie: Petr Hartmann