Super snadné těstoviny „cacio e pepe“ podle vévodkyně Meghan Markleové

Tato italská klasika připravená ze tří ingrediencí je na stole za pár minut: Cacio e Pepe. Rychlé jídlo, na kterém si pravidelně pochutnává také manželka britského prince Harryho Meghan Markleová.

Těstoviny ‚cacio e pepe‘ (čtěte kačio e pepe, v překladu znamená sýr a pepř) jsou naprostou klasikou a také dokonalou ukázkou jednoduchosti italské kuchyně.“ (Apetit)

Po celá desetiletí Italové připravovali toto rychlé těstovinové jídlo z kořeněného Pecorino Romano, čerstvě mletého černého pepře a pevných těstovin.

Pecorino Romano je italský tvrdý sýr z nepasterovaného ovčího mléka, se silnou a výraznou chutí. Má smetanově krémovou barvu, drobivou strukturu a má široké spektrum využití. Používá se v italské kuchyni v kombinaci s těstovinami, podobně jako parmigiano reggiano.“ (Sýry z Babic)

V překladu to neznamená nic jiného než sýr a pepř – zní to jednoduše, ale chutná výjimečně pikantně a dá se připravit za 20 minut. Vévodkyně Meghan je jedním z fanoušků italské klasiky.

Jedno z jejích oblíbených jídel

Každodenní život Meghan Markleové může být často stresující. To neplatí jen od doby, kdy je manželkou britského prince Harryho a stará se o jejich syna Archieho a dcerku Lily. Když hrávala v seriálu „Suits“, musela se Meghan často uchýlit k rychlému občerstvení. I tehdy si ale stihla vařit jedno ze svých absolutně nejoblíbenějších pokrmů, jmenovitě velký talíř těstovin à la Cacio e Pepe, jak odhalila foodblogerka Athena Calderoneová z EyeSwoon.com v roce 2015: „Toto jídlo jsem klidně mohla vařit ze spaní!“ odpověděla tenkrát Atheně.

Zkuste si i vy uvařit toto oblíbené italské těstovinové jídlo, které zvládnou i kuchaři-začátečníci:

Suroviny na dvě porce:

  • 200 g špaget
  • 100 g Pecorino Romano, strouhaný (nebo parmezán)
  • 2 lžičky černého pepře, čerstvě mletý

Příprava:

  • Špagety vložte do velkého hrnce se spoustou osolené vroucí vody a vařte je podle pokynů na obalu do al dente.
  • Špagety slijte přes síto, ale asi 100 ml vody z těstovin si ponechejte.
  • Do velké mísy vložte nastrouhaný sýr spolu s černým pepřem a postupně po lžících vmíchejte polovinu vody z těstovin, abyste vytvořili krémovou omáčku.
  • Přidejte špagety do směsi pecorina a pepře a dobře je promíchejte, aby byly všechny obalené omáčkou. Pokud chcete, můžete do omáčky po lžičkách přidávat více vody z těstovin, aby byla řidší.
  • Hotové těstoviny podávejte navrchu posypané černým pepřem a strouhaným pecorinem.

Zdroj: www.gala.de. Náhledová fotografie: Gettyimages