Tento recept na boloňské špagety zvládnete během 30 minut

Boloňské špagety připravíte za půl hodiny.

Pohostit sebe nebo svou rodinu nikdy nebylo jednodušší. Lahodné a pikantní špagety s boloňskou omáčkou vaše tělo zahřejí a dodají vám sílu pro následující hodiny. Příprava? Hračka!

Co je na boloňských špagetách tak skvělého

Jednoduché jídlo, ve kterém se snoubí symfonie chutí. Tento recept si zamilujete zejména během chladného zimního období, kdy vám jeho česneková a chilli dohra příjemně prohřeje tělo. Už ta vůně během přípravy dává tušit, že dnes si skutečně pochutnáte.

Základ během chvilky

Mezitím, než si ve slané vodě s kapkou oleje připravíte špagety al dente, si na pánvi na lžičce oleje rozehřejte 1 cibuli nakrájenou najemno. K ní po chvíli přisypte několik lžic mletého hovězího masa okořeněnou směsí na mletá masa, kterou pořídíte v každém menším obchodě. Maso se zatáhlo a voní na celou kuchyň? Výborně. Je na čase vytvořit omáčku.

Pokrm provoní celou kuchyň

Na směs masa a cibule nyní přidejte jednu plechovku krájených rajčat a jednu lžičku cukru. Osolte dle chuti. Přidejte také chilli papričky, každý podle svého uvážení. Už nyní víte, že dnešní jídlo je skutečnou pastvou pro oči i chuťové buňky.

Těsně před tím, než omáčku dokončíte, do směsi nastrouhejte najemno česnek. Dodá celé omáčce říz a nezaměnitelný podtón. Přejeme vám dobrou chuť.

Zdroj: www.bbcgoodfood.com. Náhledový obrázek: Emanuel Ekström z Unsplash.