Sladké pečení: 6 rad, které používají cukrářky, díky kterým budou vaše moučníky jako od profíka

Pečete rádi? Nesmí u vás na stole chybět domácí koláče a buchty? Ať už jste začátečník, nebo pokročilý, inspirujete se jednoduchými tipy, které znaly už naše babičky, a posuňte své pekařské umění na vyšší úroveň.

Podsyp

Jak na zdárné vyklopení hotového pekařského díla z formy nebo pekáče? Pouhé vymaštění máslem nemusí zaručit dokonalý výsledek, proto máslovou vrstvu posypte lžící mouky nebo strouhanky. Strouhanka je v tomto případě ještě lepší variantou, jelikož mírně slaná chuť moučníku jenom prospěje.

Sníh

Není sníh jako sníh. Při přípravě sněhových pusinek určitě potřebujete vyšlehat tuhý sníh. Ale v případě jiného sladkého pečiva už toto pravidlo neplatí. Díky lehkému sněhu bude dezert krásně nadýchaný. Jak při šlehání poznáte, že mají vaječné bílky požadovanou konzistenci? Začnou se chytat na metly.

Ovoce

Trik, který oceníte nejen u letní bublaniny. Také se vám stává, že ovocné kousky v těstě klesají ke dnu a část moučníku je po upečení zcela bez ovoce? Řešení je jednoduché. Ovoce stačí před přidáním do těsta obalit v mouce.

Pokud ovocem zdobíte koláčový korpus a chcete zamezit prosakování ovocné části do těsta, potřete předpečený korpus tenkou vrstvou bílé čokolády.

Drobenka

Koláče s drobenkou a čerstvým ovocem patří mezi tradiční a velmi oblíbené sladké pochoutky. Jak ale z klasického koláče udělat neobyčejný? Tajemství spočívá ve vylepšené posypce neboli drobence. Pokud pečete jablečný koláč, přijdete do drobenky skořici, u švestkového sáhněte po mletém máku a v případě meruněk obohaťte posypku o mleté mandle.

Foto do Freepik

Krusta

Rádi byste měli na připravovaném dezertu křupavou krustu? Posypte cukrem vymaštěný pekáč a na tento základ nalijte těsto. Uvidíte, jak výstavně bude váš moučník díky cukrovým krystalkům vypadat.

Lesk

Chcete, aby se váš ovocný koláč po upečení leskl jako od cukráře? Po vyndání z trouby polijte ovocnou náplň vlažným sirupem, který si připravíte z vody a cukru v poměru 1:1.

Stejného výsledku docílíte i za použití řídké průsvitné želatiny, kterou na ovoce nanesete štětcem.

Zdroj: KADLECOVÁ, HANA. Babo, raď! aneb Kterak si pomoci v domácnosti. 1. vydání. Praha: PLEJÁDA, 2001. 96 s. ISBN: 80-86431-12-6, Náhledový obrázek: Freepik