TikTok pro začátečníky: Co to je a jak to funguje?

TikTok vtrhl do světa jako uragán a boří zavedené mýty. Jaký obsah lidé sdílí a kdo je hvězda této sociální sítě?

Kdo není na síti, jako by nebyl

Držíte krok s dobou? Pokud ano, už zřejmě máte minimálně účet na Facebooku a používáte ho jako zdroj informací a především zábavy. Samozřejmě se najde také prostor pro komunikaci s blízkými. Kdo zvládl Facebook, postupně přešel na zábavnější Instagram. Fotky, videa, hashtagy, pohoda. Ale co dál? Každý rok samozřejmě vznikají nové a nové platformy, kde se lidé mohou bavit a sdílet obsah. V současné sobě stále boduje TikTok.

Čínská appka

TikTok vznikl v Číně a je trnem v oku mnoha společnostem. Bere jim klienty. A taky není nijak zabezpečený, sbírá data o uživatelích a posílá je do nedemokratického státu, který se během loňského roku proslavil tím, že celému světu „daroval“ pandemii, protože se ji ze začátku snažil sám zamést pod svůj červený koberec. Ups, nepovedlo se.

Sdílejí se krátká videa

Na TikToku se nejčastěji sdílí krátká videa o délce 3 – 60 vteřin. Jeho uživatelská základna stále roste, momentálně jej používá na 800 milionů uživatelů. Cíl TikToku? Především se pobavit. Jeho uživatelům je nejčastěji mezi 13 až 24 lety. V Česku si tuto aplikaci oblíbilo na milion uživatelů. Stala se největším nepřítelem rodičů – nelze ji nijak kontrolovat a naprosto ztrácíte přístup a informace o tom, co vaše dítě sdílí a sleduje.

@dance.ru

Снимай свой #чисточеллендж и получай крутые призы😜 подробности ищи в @garnierrussia

♬ оригинальный звук – DancecommunityRussiа

Je libo pranky nebo taneční kreace?

Nejčastěji se na tuto síť dávají zábavná videa: pranky a jiné legrácky, taneční kreace, karaoke nahrávky, rozličná videa s domácími mazlíčky, výzvy, nesmysly. A ty nesmysly jsou velmi časté. Pokud nepatříte do cílové skupiny uživatelů, často pouze kroutíte hlavou nad tím, proč někdo tak nesmyslný obsah sdílí. Kdo by se natáčel u pojídání nudlí?

@rosevue0

me nyuam hmong meka noj qhaub poob nrog shrimp past

♬ Eating Sesame Noodles – Melanie Eats ASMR

Víte, kdo je ve světě TikToku celebritou? Charli D´Amelio. Nic vám to neříká? Zeptejte se mladších ročníků, jistě na ni budou mít svůj názor.

Zdroj: www.musicgateway.com. Náhledový obrázek: canva.com