Snová realita je místo s takřka neomezenými možnostmi. Lucidní, nebo-li vědomé snění, jej pak dokáže proměnit v něco, co máte pevně pod kontrolou. Představte si, jak se vznášíte vysoko v oblacích, procházíte se po oblíbených místech nebo přetváříte místa podle Vašeho gusta. Přitom vyvolat ono Lucidní snění není žádná věda. Německá psycholožka Ursula Vass tvrdí, že po zvládnutí základních technik dokáže 92% lidí prožít vědomý sen.
Zapisujte si příběhy ze spánku
V prvé řadě je potřeba vytvořit si vlastní snový deník, do něhož si budete zapisovat vše, co se Vám právě zdálo, a tím si tak procvičovat svou mysl. Pokud si myslíte, že jste měli bezesnou noc, zkuste po probuzení například zůstat ležet se zavřenýma očima a vybavujte si poslední snový obraz.
Dalším krokem je testování reality. Zaměřte se na počet prstů, který se velice často v snu liší od reality. Dobré a snadno rozpoznatelné pojítko je také čas, který ve snech plyne pomalu, nebo naopak zrychleně. V neposlední řadě si přes den klaďte otázku “je tohle sen ?” Je totiž pravděpodobné, že si tuto otázku posléze položíte ve snu, a tím si tak snění uvědomíte.
Pokud máte po obědě chvíli volného času, zdříměte si. Odpolední odpočinek je pro trénování lucidního snění nejlepší. Mysl totiž není tak unavená a je stále v pohotovosti, takže spánek není hluboký. Najděte si tedy pár minut čas, myslete na své snové vzorce a snažte se přejít do říše snů, která na Vás právě čeká.
Zdroj: healthline.com, náhledový obrázek: Anke Sundermeier z Pixabay