Tip na výlet: Jeden ze sedmi divů Irska. Pohádkově drsný okruh Connemara

Connemara je překrásná oblast na západním pobřeží hrabství Galway v Irsku. Je známá svými přírodními krásami, je součástí stezky Wild Atlantic Way a také jedním z nejkrásnějších míst v Evropě, pokud plánujete výlet za přírodními krásami po Evropě.

Connemara je hornatý národní park, jeden ze sedmi divů Irska. Název pochází z Conmacne Mara, což znamená „národ moře“. Okruh Connemara se směsicí drsného pobřeží, hor, pohádkových vesnic a hradů je místem, které byste si měli přidat na svůj seznam, pokud plánujete strávit v Irsku několik dní.

Galway

Tento „road trip“ si nejlépe užijete, když začnete v Galway, roztomilém, malém městě plném restaurací a irských hospůdek. Jedním z prvních míst, které na cestě najdete, je most Quiet Man Bridge, který je známý tím, že se na něm v roce 1950 natáčel film s Johnem Waynem a Maureen O’Harovou v hlavních rolích.

Maam Cross

Když budete pokračovat v jízdě, dorazíte do města Maam Cross. Jedno z nejznámějších fotografických míst v Irsku! Mnoho fotografů tuto oblast miluje, protože je plná bažin, vřesovišť, jezer a hor. Pokud se chcete vydat na túru do Maam Cross, vezměte si s sebou fotoaparát.

Jen jeden z mnoha spektakulárních pohledů na Národní park Connemara. S ovcí, jak jinak v Irsku. Fotka od Larah Vidotto z Pixabay

Sky Road

Další třešničkou na okruhu Connemara je Sky Road. Tato úzká, úžasná silnice je jen pro odvážné: je z ní výhled na záliv Clifden Bay a jeho pobřežní ostrovy. Je zde také možnost vystoupat na vrchol Monument Hill, kde najdete kamenný památník muže, který Clifden založil: Johna D’Arcyho.

Historie

Ani milovníci historie nebudou ochuzeni. Vaše cesta totiž povede do Letterfracku, malé vesničky, kde instaloval transatlantický bezdrátový telegraf pro svou první vysílací službu, a do opatství Kylemore Abbey. Návštěva tohoto novogotického hradu je naprosto povinná. Nejenže je to jedna z nejoblíbenějších atrakcí v Connemaře, ale má také úžasnou opevněnou zahradu, která patří k nejkrásnějším v Evropě!

Fjordy

Jednou z posledních zastávek na Connemarském okruhu je Killary Fjord, jeden ze tří ledovcových fjordů v Irsku, kde můžete pozorovat řadu chráněných ptáků. Pokud budete mít velké štěstí, můžete spatřit i vydry, které se v této oblasti rozmnožují!

Zdroj: www.overhere.eu. Náhledová fotografie: Bernhard z Pixabay: Opatství Kylemore Abbey se nachází v samém srdci národního parku Connemary na trase Wild Atlantic Way a je oázou historie, krásy a klidu. Kylemore Abbey je již 100 let domovem benediktinského řádu jeptišek a každoročně vítá návštěvníky z celého světa, aby se mohli oddat kouzlu nádherného panství o rozloze 1000 akrů.