Zajištění pračky proti skákání. Co dělat, aby pračka neskákala? Nový trik

Pokud máte pračku v místnosti, kde netrávíte tolik času (například v koupelně), obvykle stačí jen zavřít dveře a otravný zvuk je pryč. Některé domácnosti ale musí mít pračku v kuchyni, která bývá spojena s obývacím pokojem. Pak je tento otravný zvuk nutné přetrpět. Už jste ale zažili poskakující pračku?

Vzhledem k rychlému otáčení bubnu pračky (například při odstřeďování) někdy dochází k jejímu poskakování. Toto velice rychlé točení bubnu pračky je zapotřebí, aby došlo k co největšímu odstranění kapalin z oblečení a to se vám pak na sušáku sušilo co nejkratší dobu.

Avšak poskakováním může pračka způsobit nemalé škody – například poškrábání podlahy nebo popraskání kachliček a podobně.

Pračka by poskakovat neměla. Pokud se tak děje, dochází k otřesům jejích vnitřních částí, což vede k jejich většímu opotřebení a tím i ke zkrácení životnosti pračky. V první řadě zkontrolujte, zda přepravní šrouby zajišťující buben a další pohyblivé prvky při přepravě zařízení byly správně odstraněny. Jejich umístění se liší v závislosti na modelu a výrobci pračky. Obvykle se jedná o čtyři šrouby, které lze snadno odšroubovat standardním šroubovákem. Ve většině případů musí být nahrazeny plastovými přívěsy, které výrobci připevňují k zařízení.

Pračku bychom neměli spouštět téměř prázdnou nebo přeplněnou. To může způsobit, že začne poskakovat. Počkejte tedy, až budete mít dostatek potřebného prádla k vyprání, nebo naopak velké množství prádla rozdělte na dvě části.

Někdy se může stát, že pračka skáče z toho důvodu, že povrch pod ní je pro ni příliš kluzký. Stačí nožičky pračky omýt ze spodní části acetonem (například odlakovačem na nehty na acetonovém základu). V obchodech jsou dostupné také antivibrační desky, které jsou vhodným řešením. Nevyplatí se pod pračku instalovat kousky papíru nebo kartonovou krabici, jejichž účinek je velmi omezený a může způsobit nerovný povrch pod pračkou.

Problémy s klouzáním a nadměrnými vibracemi zařízení mohou nastat z vážnějších příčin – poruchy poškozeného, opotřebovaného tlumiče nebo natažené nebo zlomené pružiny. Pokud aplikace výše uvedených tipů nepřinesla pozitivní výsledky, kontaktujte specialisty.

zdroj: Tomsguide.com, Titulní obrázek zdroj: Pixabay.com/Antonio_Cansino