Zdravotní problémy, o které by se měl zajímat každý muž

S věkem nepřichází jen moudrost, ale také zdravotní problémy. Každé pohlaví má své specifické problémy. Muži nejsou žádnou výjimkou. Bohužel muži o svém zdraví mluví s lékařem mnohem méně než ženy. To vede k pokročilým fázím nemocí, se kterými již často nelze nic udělat. Pozor byste si měli dávat hlavně na několik oblastí:

  • erekce,
  • prostata,
  • duševní zdraví,
  • obezita a kardiovaskulární problémy.

Potíže s erekcí

Příčinou, proč mají muži problémy v posteli, je celá řada. Léčba erektilní dysfunkce je ve většině případů možná, ale musíte se poradit se svým lékařem. Důvodem tohoto problému může být stres, špatné prokrvení penisu, nedostatek testosteronu a mnoho dalších. Konzultujte své potíže s lékařem již v počátku onemocnění, abyste měli nejlepší šanci na léčbu.

Urologické zdravotní potíže a duševní zdraví

Rakovina prostaty je velmi běžným důvodem úmrtí u mužů. Důvodů je hned několik. Základem je nedostatek prevence. Preventivní urologická prohlídka vám může zachránit život. Není to příjemné vyšetření, ale muži středního věku by měli o zdravé své prostaty pečovat stejně jako o zdraví zbytku svého těla.

Problém, o kterém mnoho lidí nemluví, je duševní zdraví mužů. Pravdou je, že množství sebevražd je u mužů vyšší než u žen. Muži nad 40 let bohužel o svých problémech neradi mluví, protože se za sebe stydí. K tomu ale nemáte žádný důvod a měli byste se svěřit (alespoň svým blízkým). Na muže je vyvíjen velký tlak, se kterým vám může pomoci specializovaný lékař. Nesmíte se ale obávat o tom mluvit.

Obezita trápí mnoho mužů ve středním věku

Všichni víme, že obezita je obrovským rizikem pro zdraví. Zvyšuje cholesterol, krevní tlak, riziko cukrovky, mrtvice i infarktu. Zajímejte se o stravu, kterou jíte a dbejte na pravidelný pohyb. Bez toho si neudržíte zdraví a stanete se rizikovou skupinou pro kardiovaskulární onemocnění.

Fotka zdroj: Pixabay