Tyto 3 letecké společnosti umožňují vzít si na palubu svého domácího mazlíčka. Jaké doklady potřebujete a kolik to stojí?

Psi, kočky, ptáci nebo želvy. Kromě běžných lidských pasažérů se v některých letadlech můžete setkat i s těmito domácími mazlíčky. Domácí mazlíčci jsou přece plnohodnotnou součástí našich životů a rodin. Některé letecké společnosti jsou si toho vědomy a umožňují jejich přepravu, ať už v zavazadlovém prostoru, nebo přímo na palubě letadla.

Lufthansa

Národní a největší německá letecká společnost létá do více než 200 destinací v Evropě, Asii, Africe a Americe. Podívali jsme se, co všechno pro přepravu domácích mazlíčků zavedla.

„V závislosti na typu domácího mazlíčka, jeho hmotnosti a velikosti a na předpisech platných v jednotlivých zemích jej lze za příplatek přepravovat buď jako další příruční zavazadlo v kabině pro cestující, nebo jako spoluzavazadlo v klimatizovaném nákladovém prostoru letadla,“ uvádí se v úvodu oficiálních stránek letecké společnosti. Dodávají však, že pro asistenční psy platí zvláštní pravidla.

Vzhledem k tomu, že zvíře má cestovat jako příruční zavazadlo, znamená to, že by mělo mít také podobné rozměry. To znamená, že spolu s přepravkou, ve které zvíře majitel převáží, nesmí přesáhnout osm kilogramů. Větší psi a kočky a všechny ostatní druhy zvířat bez ohledu na jejich hmotnost a velikost nejsou v kabině povoleny.

Air France

Domovským letištěm francouzské národní letecké společnosti je letiště Charlese de Gaulla v Paříži. Denně odtud letecká společnost provozuje přibližně 1 700 letů do 211 destinací. Francouzi mají rádi i zvířata a Air France je ráda pouští na palubu svých letadel. Co však musíte udělat vy?

Stejně jako Lufthansa i Air France vyžaduje, aby váš domácí mazlíček měl před nástupem na palubu všechna potřebná očkování. Mezi základní patří očkování proti vzteklině. Všichni psi a kočky cestující po Evropské unii musí být také vybaveni elektronickým čipem. V neposlední řadě by měli mít u sebe cestovní pas.

„Doporučujeme vám, abyste se informovali na velvyslanectví cílové země, kde získáte další informace o vnitrostátních předpisech. Například při cestách do Irska, Švédska, Spojeného království nebo na Maltu platí další hygienická pravidla,“ uvádí společnost Air France na svých internetových stránkách.

Přepravka vašeho domácího mazlíčka by neměla být plastová. Před cestou ji vyložte materiálem, který dokáže absorbovat tekutinu. Zkontrolujte také, zda má zvíře uvnitř dostatek prostoru. Mělo by mít možnost se otočit a lehnout si. Přepravka se musí vejít pod sedadlo a její hmotnost se zvířetem uvnitř nesmí překročit osm kilogramů.

Vueling

Tato nízkonákladová letecká společnost sídlí v Barceloně ve Španělsku a je druhou největší leteckou společností v zemi. Překvapí vás nejen tím, že na palubě svých letadel povoluje vstup zvířatům, ale také například tím, že umožňuje připojení k internetu během letu, což je u nízkonákladových leteckých společností rarita. Podívejme se však na podmínky přepravy zvířat.

Při cestování s touto leteckou společností musí mít vaše zvíře evropský pas. Musí být také čipované a v dobrém zdravotním stavu. Podle webových stránek nemohou nastoupit zvířata, která vykazují nějaké zvláštní vlastnosti, jako je například zápach nebo agresivita.

V letadlech společnosti Vueling se můžete setkat s lidmi, kočkami, psy a dalšími zvířaty. Společnost myslela i na další domácí zvířata, takže na svých letech povoluje přepravu ptáků nebo želv v kabině.

zdroj: Refresher.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/PublicDomainPictures