Tyto potraviny způsobují škodlivé kyselé prostředí v organismu

Překyselené prostředí v organismu je živnou půdou pro celou řadu chorob. Kyselinotvorné potraviny z těla odvádějí živiny a minerály. Víte, které to jsou?

Kyselé prostředí nevěstí nic dobrého

Trápí vás hypofunkce štítné žlázy, diabetes, nadváha, autoimunitní porucha, vysoký krevní cholesterol? Na vině může být kyselé prostředí vašeho organismu, ve kterém se daří celé řadě nemocí. Vědci se dokonce přou, zda právě kyselé prostředí těla není živnou půdou pro vznik rakoviny a dalších civilizačních onemocnění.

Co dokáží kyselinotvorné pokrmy

Důsledky překyseleného organismu jsme si nastínili, ale co vlastně tento stav způsobuje? Pokud je vaše strava plná jídel, které jsou kyselinotvorné, dochází k oslabování jednotlivých orgánů. Proč? Například proto, že jsou odplavovány minerály a živiny z jejich prostředí.

Největší bubáci

Některé potraviny se řadí mezi ty, které jsou silně kyselotvorné. Zde patří například cukr a jídla, která jej obsahují, tedy i sušenky, čokolády a sladké pečivo. Další potraviny, které vašemu tělu dodají více kyselosti, než byste si přáli, jsou zrající sýr, slanina, hovězí maso, alkohol, slazené nápoje, potraviny v konzervách a smažené pokrmy. Do skupiny silně kyselotvorných potravin se zařazuje tak většina průmyslově zpracovávaných léků.

Tohle taky nebrat

Pokud se snažíte jíst zdravěji, měli byste vědět, že i řada dalších potravin nepatří mezi to, co byste pro sebe potřebovali. I když je třtinový cukr módní záležitostí, je to pořád cukr a je kyselotvorný. Ječmen, bílá rýže a sádlo vám také nijak neprospějí. Bohužel se do této kategorie řadí také buráky, měkké sýry a oblíbené kávové nápoje. Kyselotvorné je také víno.

Samozřejmě nelze říci, že byste tyto potraviny měli ze stravy vypustit úplně. Pokud si ale nepřejete mít organismus zakyselený, je vhodné je omezit.

Zdroj: www.healthline.com. Náhledový obrázek: getty images pro