Vydejte se na polskou stranu Orlických hor: Moderní zimní střediska Zieleniec, Biała Perła, Czarna Góra

Pár kilometrů od česko-polských hranic najdete několik perfektních destinací pro rodinnou zimní dovolenou či jen víkendový pobyt. Pro nás poněkud netradiční Góry Bystrzyckie jsou vlastně takové Orlické hory na polské straně. Přesvědčte se sami.

Zimní dovolenou si užijete v Zielenieci hned za česko-polskou hranicí. Pro nejmenší jsou připravené 4 výukové vleky, vedle toho jsou pro začátečníky určené mírné sjezdovky v přímém sousedství výukových vleků. Celý areál je řešen tak, aby si zalyžoval každý člen rodiny bez ohledu na pokročilost. Najdete tu více než 22 km sjezdových tratí, snowpark i u-rampu.

Tipy na výlety

Za návštěvu stojí lázeňské město Duszniki-Zdrój, objednejte si léčebné procedury, navštivte muzeum papíru nebo se projděte lázeňským parkem. Ve městě je i sportovní komplex s krytými halami.

Pokračujte do města Kudowa-Zdrój, kde kromě lázní a muzea hraček najdete také aquapark s rekreačním bazénem, vířivkami, tobogánem a brouzdalištěm pro děti.

Užijte si horskou pohodu v novém resortu

V Kladské kotlině na polské straně Orlických hor vás přivítá nový resort Biała Perła, který stojí na úpatí Czarne Góry. Zajištěné tu budete mít moderní ubytování, skvělé jídlo a do vedlejšího hotelu Czarna Perła (cca 500 m) budete chodit lenošit do wellness. 

Tip: Milujete lyžování a chystáte se sem v zimě? V nabídce je i zimní varianta se skipasem do areálu Czarná Góra, který je jen 60 m od hotelu. V nadmořské výšce 800–1205 m na vás čeká 13 sjezdovek (celková délka 10 km, 1 černá, 7 červených, 5 modrých, je tu i snowpark, lyžařská škola a půjčovna lyží.

Polský resort Czarna Góra: „Začínáme sezónu v#nejlepší #lyžařský areál na #Dolní Slezsko. #Černá hora u Lądek-Zdrój. V neděli 18.12.2022 byly k dispozici tyto trasy: Fis A (horní část), B, D a krátké sjezdovky u vleku Fka, otevřena lanovka #luxtorpedai#zmije. Zvu vás ke shlédnutí reportáže ze svahu.“

Moderní resort, skvělé jídlo i odpočinek ve wellness

Resort vás nadchne svým moderním designem. Ubytovat se můžete ve 4 typech pokojů.

Výlety do okolí, atrakce i lázeňské město

Kromě klasických vleků vás sveze i extrarychlá lanovka Luxtorpedy, která vás za pouhé 3 min. dostane až na vrchol hory Czarna Góra, který má jeden z nejhezčích výhledů v okolí a je výchozím bodem pro sjezdové tratě a pěší túry. V dosahu funguje horská gravitační železnice Alpine Coaster uzpůsobená pro bezpečnou přepravu kol a kočárků. Z resortu to budete mít jen 20 min. ke Kladskému Sedlu, 40 min. na Dolní Lipku a 15 min. do vyhlášeného lázeňského městečka Ladek-Zdroj.

Lákadlo na teplé měsíce

Resort Czarna Góra je v letních měsících opravdový ráj pro cyklisty a milovníky horských túr. Najdete zde více než 200 km tras Single track, bike park s trasami pro amatéry i velmi pokročilé cyklisty, nebo dokonce děti. Pro ty je tu nově vybudovaná Kids Arena – speciální zóna, kde vaše děti zažijí první opravdové dobrodružství na horském kole. Jezdit můžete na vlastním vybavení, nebo můžete využít místní půjčovnu. Zapůjčit si můžete i stále více populární terénní koloběžky (známé také jako Monsterrollers).

Zdroje: travelking.cz, slevomat.cz. Náhledová fotografie: Szymjer / CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons