Úchvatné pleťové masky ze zeleniny: Krásná pleť za pár korun

Sice se nám produkty z lékárny snaží za každou cenu vnutit opak, ale pravda je jasná: Spoustu živin pro vaši pleť si dopřejete z obyčejné zeleniny, a navíc bez konzervantů a chemických přísad.

Mrkev chrání před tvorbou vrásek

Mrkev se používá v kosmetice již celou řádku let. Samozřejmě ale pouze výtažky, protože konzervace této sezónní zeleniny je složitá. Přejete si své pleti zajistit příliv vitamínů C a E a dopřát si tak elixír mládí, který rozjasní vaši pleť a zabrání tvorbě mimických vrásek? Stačí, když si dopřejete pleťovou masku vytvořenou z čerstvě nakrájených koleček mrkve. Stačí pár minut a živiny se dostanou na vaši pleť.

Okurka pro mastnou pleť i hydrataci

Přejete si svou pokožku rozjasnit a dostat její nutrienty i do vaší pleti? Zelenina bohatá na minerály a vitamíny se skvěle hodí také k přirozené hydrataci pleti, například po slunění. Okurkovou masku oceníte i v případě, kdy vás trápí mastná pokožka a rozšířené póry. Stahující účinky pocítíte už během prvního použití. Nastrouhejte okurku a dopřejte si čtvrt hodiny relaxační hudby. Poté masku opláchněte vlažnou vodou.

Okurka vám pomůže pleť hydratovat. 
Fotka od Steve Buissinne z Pixabay.
Okurka vám pomůže pleť hydratovat.
Fotka od Steve Buissinne z Pixabay.

Rajče chrání proti znečištění

Přejete si svou pleť pravidelně přírodní cestou chránit proti nežádoucímu znečištění z okolí? Vyživte pleťové buňky rajčetem. Kromě vysokého obsahu vitamínů B, C a E obsahuje minerály a látky, které dokáží ochránit naši kůži před slunečním zářením i vlivy z vnějšího prostředí. Cenný antioxidant si na tvář pokládejte alespoň jednou týdně vždy na čtvrt hodiny. Poté opláchněte vlažnou vodou. Maska z rajčete má stahující účinky, bude se vám hodit i v případě, že máte mastnou pleť.

Zdroj: www.fruitsinfo.com. Náhledový obrázek: Gettyimages