Rozvedený František (37): Po rozvodu jsem se dával rok do kupy. Teď mám nový život

Někdo by si myslel, že rozvod je v dnešní době běžná věc. Pokud jste ale zamilovaní, dokáže to s vámi pořádně zamávat.

Láska, co měla trvat navždy

František se nám svěřil, že se svou ženou se seznámili již během studia střední školy. „Potkal jsem ji v tanečních, okamžitě mi padla do oka. Bezhlavě jsem se zamiloval, po chvíli jsme spolu začali chodit.“ Františkova láska k ženě byla tak hluboká, že se přestěhoval do místa, kde jeho přítelkyně po škole našla práci. „Začali jsme společný život. Svatba pro mě byla nejkrásnějším dnem mého života,“ uvádí. „Myslel jsem si, že takto šťastný budu navždy.“

Trable v ráji?

Po čase zjistil, že pozornost, kterou své ženě věnuje, není příliš opětována. Zatímco on plánoval zahraniční dovolené a těšil se, až založí rodinu, manželka dávala přednost firemním akcím a večírkům. „Chápal jsem to a zprvu jsem si myslel, že je to v pořádku,“ tvrdí. Nakonec ale jeho manželka přišla s nečekaným oznámením. „Řekla mi, že se už nějakou dobu vídá s kolegou z práce. Že chce rozvod.“ František byl natolik zdrcený, že se nezmohl na slovo. Lhaní své ženy neunesl.

Trpěl depresemi

„Stáhl jsem se do sebe. Myslel jsem si, že jsem neschopný hlupák, že nedokážu být zábavný, zajímavý, užitečný.“ Několik měsíců jej trápily černé myšlenky. Své bývalé ženě nic nevyčítal, všechny chyby hledal v sobě. Věděl, že jeho bývalá žena už se k němu nevrátí. „Byla to moje životní láska, o jinou ženu jsem nestál.“ V době, kdy probíhalo rozvodové řízení, se navíc dozvěděl, že trpí cukrovkou. „Moje psychické i fyzické zdraví bylo špatné. Nevěděl jsem, zda mám chuť takto dál žít.“

Trvalo víc než rok, než se rozhodl ke změně. Nakonec vyrazil s kamarády na vodu. „Ten malý výlet mi změnil život. Objevil jsem, že mám stále co nabídnout. Začal jsem děti přátel učit hrát na kytaru a našel jsem nový smysl života v turistice.“ Dnes je František šťastný a se svým životem je spokojený.

"Na vodě mi došlo, že se za sebe nemusím stydět," uvádí František.
Fotka od Sergio Cerrato z Pixabay.
„Na vodě mi došlo, že se za sebe nemusím stydět,“ uvádí František.
Fotka od Sergio Cerrato z Pixabay.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Getty images pro

Článek vychází z příběhů zaslaných našimi čtenáři. Z důvodu ochrany soukromí nebudeme uvádět skutečná jména. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.