Uvězněn v koupelně při požáru? Vyzkoušejte toaletní šnorchl

V roce 1982 vyvolala vlna požárů výškových hotelových pokojů vynález vážně bizarního zařízení na záchranu života.Vyvinutý Williamem O Holmesem, zařízení – známé jako toaletní šnorchl – bylo navrženo tak, aby zabránilo uživateli udusit se k smrti kouřem a toxickými výpary vytvořenými ohněm.

Myšlenka za tím spočívala v tom, že prostor na druhé straně ohybu toalety by mohl poskytnout dostatečný přísun použitelného vzduchu, aby člověk mohl dýchat, dokud nepřijde pomoc.

Od uživatele se očekávalo, že strčí jeden konec dlouhé trubky do toalety a pak připevní druhý konec k ústům, aby se mohli nadechnout. . . chybovat…. „čerstvý“ vzduch.

Aby se uživatel neudusil plyny uvnitř toalety, Holmes navrhl nejprve spláchnout.

„Je běžnou praxí připojit k kanalizačnímu potrubí odvzdušňovací ventil ve formě potrubí nebo komínu, aby byl zajištěn optimální provoz toalety,“ uvádí se v patentu.

„Větrací otvor obvykle sahá nahoru přes střechu budovy, jako je výškový hotel, aby ji vystavil okolnímu čerstvému vzduchu.“

Aby se tomuto problému ještě více zabránilo, může být samotné zařízení vybaveno vzduchovým filtrem.

Nakonec se však zařízení ukázalo jako nepraktické (ve skutečnosti bylo docela obtížné dostat trubku na správné místo) a nežádoucí – jen málo lidí bylo ochotno vdechnout škodlivé výpary záchodové mísy, i když by je to mohlo zachránit před vdechnutím kouře.

Vezmeme-li v úvahu všechny věci, není to úplně překvapující, že se to nepodařilo.

Zdroj: IFL Science, Náhledový obrázek: Google Patenty