Záhadný případ z roku 1955 je pro mnohé důkazem setkání lidstva s mimozemšťany

Obyvatelé malé osady v americkém státě Kentucky přišli na policejní stanici s žádostí o pomoc. Se záhadnými tvory údajně bojovali několik hodin. Jak se však ukázalo, ve skutečnosti se možná nejednalo o nelidské bytosti. Odborník se domnívá, že lidi terorizovali velcí vyjevenci.

Případ Kelly-Hopkinsville z roku 1955 je jedním z nejvýznamnějších a nejlépe zdokumentovaných případů údajných setkání lidstva s mimozemšťany. Podle známého UFO skeptika Chrise Rutkowského jej mnozí vyšetřovatelé považují za pádný důkaz mimozemského setkání.

Vše začalo v noci 21. srpna 1955 poblíž obcí Kelly a Hopkinsville v okrese Christian v Kentucky. Na místní policejní stanici přijela dvě auta s pěti dospělými a několika dětmi a žádala o pomoc. „Bojujeme s nimi už téměř čtyři hodiny,“ sdělili policistům. Kdo byli „oni“? Jak se později ukázalo, měli na mysli mimozemšťany. „Malá mimozemská stvoření přišla z vesmírné lodi a obtěžovala domácnosti. Dvě rodiny na ně střílely zevnitř domu. Postavy se objevily v okně, jedna z nich chytila muže za vlasy a mnoho malých tvorů se vznášelo na zemi nebo v její blízkosti a létalo ze stromu na střechu,“ uvedl Brian Dunning v epizodě Skeptoid z 9. října 2012.

Celkem bylo v domě podle svědectví dvanáct až patnáct záhadných tvorů, přičemž očití svědci tvrdí, že viděli UFO protínat oblohu a přistávat za stromy. Mimozemšťané měli velké oči, byli asi metr vysocí a měli tenké nohy, lidské ruce a možná i tykadla. Několik lidí uvedlo, že na obranu před mimozemšťany jim nestačily ani zbraně. „Když jednoho z nich zasáhla kulka, znělo to jako výstřel z plechovky,“ vyprávěl Dunning. Stále je otázkou, co obyvatele skutečně terorizovalo. Když na místo dorazila policie, nenašla po mimozemských bytostech žádné stopy. Podle oficiálních zpráv se zdá, že během údajné čtyřhodinové přestřelky bylo použito jen velmi málo zbraní. Pouze jeden soused uvedl, že slyšel výstřely z vedlejšího domu.

Je samozřejmě možné, že tato historka byla prostě přehnaná, ale nikoli nepravdivá. Přesto je také podezřelé, že v prvních verzích příběhu se nezmiňuje vesmírná loď, ale padající hvězda. Jiní uváděli, že na obloze viděli světelný pruh. V té době probíhal meteorický déšť. Někteří se proto přiklánějí k názoru, že lidi té noci napadly sovy – bělovousí výři, nikoli mimozemšťané. „Když porovnáme popisy mimozemšťanů a výrů, vidíme mezi nimi nápadné podobnosti, příliš časté na to, aby šlo o pouhou náhodu,“ napsal francouzský badatel Renaud Leclet. Prozradil také, že vydry bělovousé jsou v oblasti velmi běžné. Jsou vysoké asi 64 centimetrů, mají velké reflexní oči, malé nohy a umí létat, stejně jako malí mimozemšťané, které místní obyvatelé údajně viděli v noci 21. srpna.

Výr bělovousoví je aktivní zejména asi hodinu po západu slunce, tedy v době, kdy údajná přestřelka skončila. „Mohli to být opravdu jen výři? To se nikdy nedozvíme. Je to určitě možnost a zdá se, že odpovídá zdokumentovaným zprávám,“ dodal Dunning.

zdroj: Topky.sk, Allthatinteresting.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Bru-nO