Už jste navštívili tyto vyhlídky v Praze? Nádherné pohledy na město zaručeny! Nezaplatíte přitom ani korunu

Vydejte se pozorovat krásu denní i noční Prahy z některých netradičních míst. Nemusíte platit majlant, abyste si užili krásné a jedinečné výhledy.

Hřeben Dívčích hradů – pohoda bez omezení

Přejete si vidět Prahu jako na dlani, a u toho si třeba dát piknik, nebo třeba dělat salta? Fotogenický hřeben Dívčích hradů se hodí na netradiční fotky s jedinečným panoramatem. Na podzim si nezapomeňte vzít draka, který bude mít ten nejlepší výhled.

Milovníci sportu si můžou dát partičku fotbalu nebo volejbalu, hřiště je připraveno. Až se vydovádíte, prohlédněte si pražské dominanty, jako je Petřín, Pražský hrad, Karlův most, Vyšehrad, nebo třeba „véčko“. I Barrandov máte jako na dlani. S dalekohledem máte o zábavu postaráno.

Metronom, ráj skejťáků

Pražský metronom, neboli „Stalin“ se nachází v Letenských sadech a je příjemnou procházkou v rušném velkoměstě. Když se dostanete za metronom, a ruch skejtů pomine, můžete si užít pohodu a výhled na celou Prahu. A nebude vás to stát ani korunu!

Pod metronomem se ukrývá dosud nezrekonstruované podzemí. Původně byly totiž pod sochou Stalina, která zde stála až do roku 1962, umístěny prostory, které měly sloužit jako Stalinovo muzeum. Nezbývá, než čekat, zda se prostory nějak smysluplně využijí. Nyní je místo Stalina nad podzemním prostorem Stroj času – dílo, které vytvořil sochař Vratislav Novák. Jeho rameno má na délku něco přes 24 metrů a s naším hlavním městem je již neodmyslitelně spjato.

Branické skály a vyhlídka Dobeška

Přejete si příjemný výhled na Pražský hrad, Barrandovský most, nebo na tok řeky Vltavy? Branické skály jsou tou nejlepší volbou. Mezitím, co se budete procházet, si dopřejte chvíli klidu a ponořte se ho historie, kdy se zde těžil vápenec a z něj se pálilo slavné pražské staroměstské vápno. Devonské vápence ale nabízely také místo pro legendy – Branická skála totiž podle pověstí ukrývá skrytý poklad.

Už se těšíte, až se vypravíte na zajímavá místa? Dopřejte si výhledy na Prahu, za které nezaplatíte ani korunu.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Gettyimages