Jaké potraviny jsou pro vás v chladných dnech nepostradatelné?

Už od malička nám rodiče každý den říkali, že musíme sníst alespoň kousek ovoce a zeleniny. Měli k tomu důvod, protože je to pro naše zdraví velmi důležité, a to nejen v zimě!

Zelenina obsahuje hned několik tělu prospěšných látek, minerálů a její výhodou je, že jí můžeme díky její nízké energetické hodnotě jíst téměř nepřetržitě. Stejně tak ovoce je plné různých důležitých vitamínů a minerálů. U dětí je právě ovoce mnohdy více přijatelné jak zelenina, především díky sladké chuti. 

Chcete vědět přesně, ve kterých potravinách naleznete potřebné vitamíny a minerály? Podívejte se na náš článek zde.

Ale věděli jste, co se stane s vaším tělem, pokud nebudete jíst zeleninu a ovoce vůbec? Pokud ne, pojďme se na tento problém podívat společně. 

Nedostatek těchto látek a vitamínů může ve vašem těle způsobit pěknou paseku: 

Jedním z příznaků, že má vaše tělo nedostatek ovoce a zeleniny je, že jste věčně podráždění a máte problém se soustředit.

Fotografie od  Pixabay z Pexels

Také máme každý určitou dávku vlákniny, kterou bychom měli za den přijmout do těla. Jenže bez ovoce a zeleniny to jen těžko splníte. Vláknina podporuje trávicí systém a napomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a také snižuje hladinu cholesterolu. Jednoduše, její nedostatek může způsobit obezitu, onemocnění srdce nebo i některé druhy rakoviny. 

Vhodné i na hubnutí

Ovoce a zelenina jsou totiž klíčem ke snížení spotřeby kalorií. Pamatujte si, že čím více jíte zeleninu, tím snadněji si udržíte zdravou tělesnou hmotnost a menší obvody kolem partií vašeho těla. 

Máte problémy s pletí a nevzhlednými kruhy pod očima? I v tom může mít zelenina s ovocem prsty. 

Těžko je nahradíte jinými vitamíny. Existují sice různé doplňky stravy, ale čerstvé ovoce a zeleninu to nenahradí, a to po stránkách obsahu, i chuti. Vždyť máme tolik výborných a lahodných druhů, stačí si jen vybrat. 

Zdroj: https://brightside.me, Náhledová fotografie: Artem Beliaikin z Pexels