Velký jarní úklid šuplíků začíná! Takto najdete i léta ztracené věci

Už se těšíte, až konečně najdete ztracené brýle? Nebo šroubovák, který už jste považovali za ztracený? Jarní úklid šuplíků právě začíná! Jdeme na to.

Jeden šuplík denně

Svět si zvyknul, že nikdo nehne prstem, dokud jej k tomu nepřivede nějaká internetová výzva. A my jednu právě tvoříme. Jmenuje se Jeden šuplík denně a spouští se právě nyní. Nebojte se, nebudeme vás nabádat k zahlcování sítí fotkami vašich pokladů, pouze vám chceme předat jasné poselství – uklízet jde i bez odporu. Stačí jeden šuplík denně a budete překvapeni, jaké poklady skrývá vaše domácnost.

Navenek vypadá libově, že? To ale nevíte, jaký binec se vevnitř ukrývá. 
Fotka od ErikaWittlieb z Pixabay.
Navenek vypadá libově, že? To ale nevíte, jaký binec se vevnitř ukrývá.
Fotka od ErikaWittlieb z Pixabay.

Lékárnička jako první

Jeden z prvních úkolů bude vaše lékárnička. Nejdříve projděte datum spotřeby u všech léků a pečlivě si zapište na nákupní seznam ty, kterým již skončila platnost. Nemilosrdně prošlé léky vyhoďte, prošlá léčiva nejen ztrácejí na účinnosti, ale mohou mít spoustu nežádoucích účinků. Léky vložte do tašky a vezměte je s sebou do lékárny, kde si s nimi poradí.

Spižírna má své jasné favority

I když si jistě hlídáte, ať je vaše spižírna plná čerstvých potravin, je občas dobré ji trochu „proklepnout“ a ujistit se, že jste na nic nezapomněli. Obzvláště v případě mouky či krupice by mohlo dojít k nepříjemnému překvapení, když se do ní dají moli. Zkontrolujte také stav zavařenin a nemilosrdně vyhoďte vše, co vykazuje známky jisté „únavy“.

Konec záhadám

Je to příjemné, viďte. Konečně postupujete celým bytem a najednou máte spoustu místa v šuplících. Také jste našli vše, co jste již nějakou dobu považovali za ztracené. Objevili jste doma bermudský trojúhelník, ve kterém se tajemně ztrácely věci? Výborně. Konečně jste si našli chvilku k objasnění nevyřešených případů, které by vám záviděl i inspektor Columbo.

Mysleli jste si, že jste je ztratili venku? Omyl! Byly v šuplíku. 
Fotka od Capri23auto z Pixabay.
Mysleli jste si, že jste je ztratili venku? Omyl! Byly v šuplíku.
Fotka od Capri23auto z Pixabay.

Jeden šuplík denně a vaše domácnost bude mít naprostý řád. A ještě k tomu vás takový úklid bude bavit. Paráda!

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Getty Images