Víno jako každodenní pomocník pro tělo i duši

„Ve víně je pravda“, či „Elixír zdraví“ jsou fráze, které jste v souvislosti s pitím vína určitě již mnohokrát slyšeli. Co už jste možná nevěděli je skutečnost, že víno opravdu napomáhá našemu tělu v boji a prevenci před řadou onemocněními. Jedna či dvě deci vína totiž našemu zdraví neuškodí, ba naopak!

Víno jako prevence proti rakovině?

Víno v sobě obsahuje látku zvanou resveratrol, díky jemuž chrání tělo před bujením zhoubných buněk, a dokáže také do jisté míry zpomalit poškození organismu způsobené stárnutím. Podle odborníků tak dokáže snížit riziko rakoviny kůže, plic, jater střev nebo prsu. Stejně tak je dokázáno, že dokáže tato látka snížit riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou. V neposlední řadě je dokázáno, že víno aktivně pomáhá v boji s infarktem a cukrovkou! Pravidelnou konzumací vína v malém množství lze dokonce předejít infarktu až o 50 procent.

Víno = lepší sexuální život

A teď něco pro dámy. Podle Kodaňských vědců jedna sklenička denně zvyšuje šanci na otěhotnění. Je to dané tím, že víno chrání před infekčními chorobami, které snižují plodnost. Mimo jiné jsou také ženy pijící víno spokojenější se svým sexuálním životem více, než zapřísáhlé abstinentky.

Pomocník při dietě

Pokud držíte dietu a často myslíte na něco dobrého k pití, je víno ideální volbou. Obsahuje totiž méně cukrů než pivo, a navíc pomáhá při trávení tuků. Pokud tedy zvolíte například suché bílé, ničemu tím při hubnutí neuškodíte.

Antibakteriální prostředek

Za zmínku stojí i posilování imunitního systému díky antivirálním a antibakteriálním účinkům, zejména pak obsahem tříslovin podporuje boj proti chřipce a virózám. Kuřáci pak mohou svůj nešvar redukovat pitím bílého vína, které dokáže ničit škodlivé látky vytvořené kouřením. Bohužel, dva decilitry vína zlikvidují jedy z pouze jedné cigarety. Při kouření ve velkém množství už vám tedy tolik nepomůže.

Zdroj: healthline.com, Náhledový obrázek: David ze Pexels