Vydejte se do Tater a užijte si luxusní dovolenou. Kde se ubytovat?

Pokud máte rádi hory, můžete navštívit třeba našeho nejbližšího souseda, kde najdeme pohoří Tatry. Výhodou je domácí prostředí, které na Slovensku vždy uvítáme. Kromě toho v posledních letech zde vznikly zajímavé nové či zrekonstruované ubytovací kapacity, které vás mohou v mnoha ohledech oslovit.

Nepochybně každý z vás určitě bude souhlasit s tím, že kvalitní ubytování je základ dobré dovolené. Pokud se po celodenním výletu vrátíte tam, kde se vám to líbí, Hned se dovolená tráví lépe. Takovým místem nepochybně bude rovněž hotel Liptov, který je znám také pod názvem Björnsonka. Tato chata s dlouhou historií je v současné době po relativně nedávné rekonstrukci, tak nabídne ubytování odpovídající veškerým moderním standardům. Pokud vyrazíte v zimě, ocitnete se rovnou uprostřed lyžařského střediska Jasná.

To ale neznamená, že zdejší ubytovací kapacity jsou vhodné pouze v zimních měsících. Naopak zde rozhodně můžete vyrazit po celý rok a užít si to tu. Čeká tady na vás například venkovní wellness. Mnoho možností je také v okolí, kdy můžete využít četné:

  • Turistické trasy
  • Trasy pro vysokohorskou cyklistiku

Pokud by vám to bylo málo, rozhodně se vyplatí vyrazit také do okolí a prozkoumat zdejší přírodní krásy, jako jsou například jeskyně. Ty jsou v letních měsících hojně navštěvované a oblíbené turisty, kteří zde zavítají.

Nedávno zrekonstruovaný a unikátně tvarovaný Hotel Fis, umístěný vysoko v nadmořské výšce 1 346 metrů, je největším hotelovým a sportovním komplexem ve Vysokých Tatrách. Ať už si chcete odpočinout nebo si oprášit své dovednosti v oblasti zimních sportů, najdete zde veškeré vybavení, které budete potřebovat – od vynikajících lázní a jezera až po sjezdovky a skoky hned vedle hotelu. Restaurace je otevřena na obědy a večeře a je ideální pro vydatné jídlo formou bufetu a dokonce podává pokrmy přizpůsobené individuálním vzdělávacím programům.

zdroj: secretescapes.com, Titulní fotografie: Pixabay.com/DzidekLasek