Plastika není třeba. Domácí metody pro větší a pevnější poprsí

Plastická operace nemusí být jediný způsob, jak dosáhnout pevnějšího poprsí a zabránit působení gravitace. Následující řádky vám napoví, jak pečovat o svůj dekolt a vykouzlit neodolatelný výstřih prakticky okamžitě!

Make-up a stínování

Potřebujete okamžité výsledky? Chystáte se na nějakou slavnostní příležitost a plánujete si obléct šaty s hlubokým výstřihem? Musíte mít dvě základní věci: bronzer a rozjasňovač, případně světlý a tmavý korektor. Rozjasňovač, resp. světlý korektor, tělesné partie opticky zvýrazňuje a odráží světlo. Bronzer, resp. tmavý korektor, vykouzlí plný tvar poprsí. Použijte ho k ohraničení vašich ňader. Postupujte od žlábku uprostřed výstřihu směrem k podpaží, rovnoměrně na obou stranách.

Dvě podprsenky, nebo radši vycpávky?

Pokud nejste zrovna zručné v používání dekorativní kosmetiky a stínování vám nic neříká, vsaďte na jistotu a oblečte si dvě podprsenky. Jako první si nasaďte prádlo vaší standardní velikosti a na vrch použijte podprsenku o číslo větší.

Zní to příliš nepohodlně? Zkuste vycpávky! Ponožky nejsou zrovna ideální volbou, ale i to může fungovat. Nicméně v dnešní době jsou snadno sehnatelné výplně ze silikonového materiálu, které jsou na nošení mnohem příjemnější a vyplní váš dekolt daleko lépe a rovnoměrněji než cokoliv jiného. Tyto vycpávky navíc obvykle můžete použít i v plavkách, jelikož bývají voděodolné.

Masáž

Při pravidelném masírování poprsí dochází ke stimulaci krevního oběhu, čímž se zvyšuje produkce kolagenu, což může napomoci se zpevněním svalů a pozvednutím poprsí. Zkuste prsa lehce promačkávat a jemně masírovat krouživými pohyby. Prohmatávání by mělo být součástí vaší občasné kontroly pro případ včasného odhalení rakoviny prsu. Dbejte na prevenci!

Nechte si poradit

Většina žen nosí špatnou velikost podprsenky, některé studie ukazují, že se jedná až o 80 % z nás! Zajděte si do specializovaného obchodu se spodním prádlem a požádejte obsluhu, aby vám vzala míry a doporučila správnou velikost a typ podprsenky. Správně vybraná velikost podprsenky vám poskytne tu nejlepší oporu a váš dekolt bude vypadat neodolatelně i bez laciných triků.

Posilovací cviky

Posilováním partií horního těla dosáhnete zpevnění prsních svalů, čímž se přirozeně zpevní a pozvednou i vaše prsa. Trenér ve fitness centru vám poradí, které cviky vám přinesou kýžené výsledky. Navíc dohlédne i na jejich správné provedení. Výsledky se dostaví během krátké doby a na rozdíl od všech výše zmíněných fíglů budou dlouhodobé. Pokud tedy cvičení obětujete pár desítek minut několikrát týdně. To za to přeci stojí!

Zdroj: healthline.com / Náhledová fotografie: Freepik