Vyhoďte to: Zbavte se mentálního nepořádku

Být šetrná hospodyňka je jedna věc, ale nepatří k tomu hromadit zbytečné krámy, které jen zabírají místo. Koukněte, jestli doma náhodou nemáte…

Před pár dny jsme na našem webu uveřejnili článek Naučte se šetřit jako naše babičky! Víte, co by nikdy nevyhodily? o životních zkušenostech našich babiček, které se běžně nezbavují předmětů, které pro ně mají určitou osobní hodnotu, nebo ke kterým je pojí určitá vzpomínka. Na druhou stranu se najde i spousta na první pohled obyčejných věcí, které obvykle končí v odpadkovém koši, ale pro které lze v domácnosti snadno najít další využití. Dnes ale poradíme pravý opak – zbavte se všeho, co nevyužijete, a uleví se vám:

  • Staré časopisy

Říkáte si, že si je znovu přečtete, až budete mít čas, ale týdny (a také roky!) letí, hromádky rostou a jen se na ně práší. Pryč s nimi!

  • Nadbytečná ramínka

Že je dostanete zadarmo k nákupu navíc je sice fajn, ale úplně stačí, když jich doma budete mít navíc tak pět. Ostatní třeba nechte u vstupních dveří paneláku, možná se hodí sousedům.

  • Krabičky

Už naše babičky pečlivě vymývaly a střádaly umělohmotné obaly od všeho, hořčicí počínaje, miskami od masa konče. Zabírají spoustu místa v kuchyňské skříňce a stejně, když nějakou opravdu potřebujete, obvykle nemáte ideální velikost. Krabičky nekompromisně vyhazujte a na odkládání zbytků si radši pořiďte krabičky s víčkem, které se dají poskládat do sebe.

  • Neoblíbené hrnky

Dostali jste je od tchýně nebo jako reklamní dárek, ale nikdo z nich nepije. Odvezte je třeba na chalupu nebo do práce.

  • Liché ponožky

Těžko říct, kam mizí, ale obvykle se ty do páru nikdy nenajdou. Dávejte je do jednoho sáčku, a když jsou tam opuštěné dlouho, vyhoďte je.

  • Staré ručníky a lůžkoviny

Zvířecí útulky ochotně přijímají dary v podobě starého prádla.

  • Rozbité sluneční brýle

Říkáte, že si koupíte sadu na opravu brýlí, abyste je opravili, ale ještě jste to neudělali, tak je všechny vyhoďte.

  • Staré audiokazety a videokazety

Pokud máte staré pásky s obsahem, který máte rádi, ale žádný videorekordér nebo přehrávač k přehrávání, nechte obsah převést do digitálního formátu a pak staré pásky zahoďte.

  • Stará dálková ovládání

Všechno se dnes dodává s dálkovým ovládáním: televize, reproduktory, klimatizace, ventilátory. Když ho nepoužijete, vyhoďte je, opravdu je více neužijete.

  • Staré mobilní telefony

Neexistuje žádný dobrý důvod, proč si je ponechat, protože jsou pravděpodobně zastaralé a jen zabírají místo. Staré, ale funkční, mobilní telefony lze darovat organizacím, které je rozdělí potřebným dětem nebo lidem ze sociálně slabých rodin nebo v nouzi.

Zdroj: www.thespruce.com. Náhledová fotografie: Gettyimages