Naučte se šetřit jako naše babičky! Víte, co by nikdy nevyhodily?

Naše babičky disponují drahocennými životními zkušenostmi a jednou z nich je, jak z mála vytěžit maximum! Je pochopitelné, že se běžně nezbavujeme předmětů, které pro nás mají určitou osobní hodnotu, nebo ke kterým nás pojí důležitá vzpomínka. Na druhou stranu se najde i spousta na první pohled obyčejných věcí, které obvykle končí v odpadkovém koši, ale pro které lze v domácnosti snadno najít další využití. Nejenže budete originální, navíc ulevíte i životnímu prostředí. A čeho se tedy nezbavovat?

Zavařovačky

V téměř každé domácnosti se najde dost prázdných zavařovacích sklenic, přitom jejich využití je nesčetné. Sklenice pečlivě vymyjte a nechte vyschnout, zbavíte se tak případného zbytkového pachu od potravin. Nádoby lze využít jak prakticky, např. na skladování těstovin či luštěnin, tak i dekoračně. Sklenice totiž skvěle poslouží jako váza nebo přenosná svítilna.

Skořápky od vajec

Vejce se v dnešní době řadí mezi takzvané superpotraviny. Obsahuje veškeré minerály a vitamíny, které naše tělo potřebuje. Věděli jste ale, že využít můžete i jejich odpadní materiál v podobě skořápek? Rozdrcené poslouží skvěle jako hnojivo s vysokou dávkou vápníku, kterou ocení zejména rajčata a papriky! Pokud navíc skořápky vysypete kolem záhonků na zahradě, zbavíte se slimáků, nedostanou se totiž přes jejich ostré hrany.

Slupky citrónu

Nechte slupky odmočit v horké vodě a 100 % přírodní desinfekční prostředek je na světě! Nejenže budou vaše povrchy lesklé a citronově svěží, ale výtažek z citronové kůry je dokáže i skvěle odmastit.

Alobal

Většina lidí používá alobal jednoduše k uchování potravin a pečení. Chyba! Alobal totiž skvěle poslouží jako drátěnka a nádobí bude zářit čistotou. Poradí si hravě také s grilovacím roštem, což se bude v letní sezóně skvěle hodit. Kromě toho s ním můžete zkusit naostřit i nůžky!

Zdroj: homehack.co / Náhledová fotografie: unsplash.com