Co stojí za to říct rodině a blízkým: Kritika nám jde vyslovit snadněji než hřejivá slova

Někdy bereme svoji rodinu jako samozřejmost. Koneckonců, jsme tak zvyklí je mít kolem sebe a trávit s nimi čas, že jim často zapomeneme říct, jak jsme na ně hrdí a co pro nás znamenají. Není dobré je pouze kritizovat…

Kdy jste naposledy řekli něco hezkého členům vaší rodiny? Pokud to bylo nedávno, tak smekáme, všichni rádi slyšíme hezké věci. Pokud už je to nějaký čas, pak pro vás máme užitečný seznam hřejivých slov, která zajisté potěší je i vás.

1. „Miluji tě za…“

Slyší neustále vaši blízcí, že vám něco nejde, a to hlavně kvůli nim? Místo stížností chvalte. Snažte se to však v žádném směru nepřehánět.

2. „Ty to dokážeš!“

Čeká někoho z vašich blízkých důležitá a náročná událost? Nevytvářejte temné scénáře, ale dejte najevo, že věříte v jeho/její úspěch.

3. „Jsi opravdu dobrý v …“

Každý má nějaké nadání. Společné soužití nás však může otupit ve vnímání předností našich příbuzných. Nebuďte k jejich umu lhostejní. Připomeňte svým blízkým, čeho si na nich ceníte.

„Jsi pro mě vším. Děkuji.“ Fotka od drobotdean z Freepik

4. „Jsi výjimečný!“

Nebo si to vnitřně nemyslíte? Ale zjevně z nějakého důvodu jste si tuto osobu vybrali za životního partnera a vaše děti po vás zdědily výjimečné vlastnosti.

5. „Děkuji za …“

Ukázat uznání je velmi důležité. Umožňuje vám vyhnout se neustále kritickému postoji. Někdy také stojí za to se omluvit, pokud jste na vině…

6. „Podpořím tě v tom“

Ať se stane cokoliv, stojím při tobě. Slova povzbuzení a podpory jsou v některých situacích nesmírně cenná. I když vlastně nic nemění, dodávají sílu bojovat.

Zdroj: www.mykidstime.com, www.polki.pl. Náhledová fotografie: freepik z Freepik