Zahlenění, rýma a další: Podpořte zdraví nejen svých plic. Tato opatření pomohou odstranit hlen a předcházet infekci

Zdraví plic je zcela zásadní. Plíce jsou samočisticí orgány, které se dokážou do jisté míry postarat samy o sebe, ale v případě většího znečištění mohou potřebovat naši pomoc. V takovém případě se začne v plících hromadit hlen, který může vyvolávat silný kašel a nepříjemné pocity. Takto můžete plíce přirozeně a snadno vyčistit a podpořit jejich funkce.

Napařování

Jedná se o inhalaci páry, která otevírá dýchací cesty a napomáhá odčerpávat nadbytečný hlen. Vdechování vodní páry může poskytnout okamžitou úlevu a pomoci lidem lépe dýchat. Je to snadné – stačí dát vařit hrnec s vodou na plotnu a jakmile se začne voda odpařovat, můžete se nad hrnec opatrně naklonit a vdechovat horkou páru. Dejte si ale velký pozor, abyste se neopařili!

Řízený kašel

Kašel je způsob, jakým tělo přirozeně vylučuje toxiny, které se zachycují v hlenu. Řízený kašel uvolňuje přebytečný hlen a pomáhá jej dostat ven.

Jak postupovat?

  1. Sedněte si na židli s uvolněnými rameny a obě nohy držte rovně na podlaze.
  2. Pomalu vdechujte nosem.
  3. Postupně vydechujte a předkloňte se, zatímco pažemi lehce tlačíte na horní část břicha.
  4. Zakašlete dvakrát nebo třikrát při výdechu a udržujte mírně otevřená ústa.
  5. Postup opakujte do úlevy.

Vhodné cvičení

Pravidelné cvičení může zlepšit fyzické a duševní zdraví lidí a snižuje riziko mnoha chorob, včetně mrtvice a infarktu. Cvičení nutí svaly pracovat, což zvyšuje dechovou frekvenci těla, a to vede k většímu přísunu kyslíku do svalů. Zlepšuje také krevní oběh a zefektivňuje proces odstraňování přebytečného oxidu uhličitého. Pokud ale trpíte chronickou plicní chorobou, poraďte se o vhodném sportu se svým lékařem.

Protizánětlivé potraviny

Zánět dýchacích cest může ztěžovat dýchání a způsobit, že jsou plíce přetížené. Zkuste do svého jídelníčku zařadit vhodné protizánětlivé potraviny. K nim patří:

  1. kurkuma
  2. listová zelenina
  3. třešně
  4. borůvky
  5. olivy
  6. vlašské ořechy
  7. fazole
  8. čočka

Díky těmto opatřením můžete podpořit zdraví plic a jejich samoregenerační schopnost.

Zdroj: www.medicalnewstoday.com, Náhledový obrázek: brgfx z Feeepik